Në Mangalem bien gurë, bashkia nuk ndërhyn dot

Mos i humb

95-vjeçarja zvicerane shpëton nga koronavirusi

Një 95-vjeçare është kthyer në shtëpi, pasi i ka mbijetuar virusit COVID-19. Gertrude Fatton ka thënë se është trajtuar...

Turqi, rritet në 92 numri i të vdekurve nga COVID-19

Ministri i Shëndetësisë së Turqisë, Fahrettin Koca, ka njoftuar se 17 persona kanë vdekur nga koronavirusi i ri në 24 orët e fundit...

Inteligjenca artificiale përkthen mendimet në tekst me anë të implantit në tru

Shkencëtarët raportojnë se kanë zhvilluar një sistem të inteligjencës arificiale që mund të përkthejë mendimet e njeriut në tekst, vetem duke analizuar...

Britani, arrin në 1.228 numri i të vdekurve nga COVID-19

Në Britani të Madhe janë shënuar 209 vdekje të reja brenda një dite duke e rritur në 1.228 numrin e të vdekurve në...

Nga kodra, mbi të cilën qëndron Kalaja e Beratit dhe lagjja muzeale e Mangalemit, s’ka muaj që të mos bien gurë.

Erozioni rrezikon banorët dhe drejtuesit e mjeteve. Banorët nuk harrojnë sa herë gurët u kanë rënë mbi shtëpi, apo mbi makina.

Pas gurëve të fundit, që ranë më herët këtë vit, Bashkia ka vendosur bllokimin e një pjese të rrugës nacionale, por duhet një zgjidhje përfundimtare.

Pas studimit të zonës nga Instituti i Gjeologjisë, pritet një zgjidhje afatgjate për të shmangur këtë rrezik, që prej vitesh u kanoset jo vetëm qytetarëve, udhëtarëve, por edhe turistëve të huaj.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

CoVid-19/ Shkon në 304 numri i të prekurve në vend

Shkon në 304 numri i të prekurve në vend nga koronavirusi. 27 raste të reja janë konfirmuar vetëm 24...

Forcat izraelite arrestojnë një ministër palestinez

Forcat izraelite kanë arrestuar Fadik el-Hedmi, ministrin e Punës të Kudsit, pranë Qeverisë palestineze. Nga Zyra e ministrit Hedmi...

Mjekët në situatë të jashtëzakonshme, duhet të shpëtojnë jetë njerëzish…

Mjekët janë në stres të jashtëzakonshëm në luftën kundër virusit Corona. Ata duhet të shpëtojnë jetë njerëzish. Por shpesh gjenden para dilemave...

COVID-19, Palestina zgjat bllokimin për një muaj

Palestina ka njoftuar se do të zgjasë bllokimin e pjesshëm të vendit për të frenuar koronavirusin e ri (COVID-19).

Greqi/ Arrin në 55 numri i viktimave nga CoVid-19

Në Greqi ka shkuar në 55 numri i viktimave nga CoVid-19. Dy viktima janë shënuar në spitalin e Nauses...