Padia e Ramës ndaj Haradinaj, reagon Basha: Perversitet i shëmtuar anti-kombëtar

Mos i humb

​Rifilloi punë linja e Trafikut Urban për në Aeroportin e Prishtinës

Nga sot është rikthye linja e autobusit të Trafikut Urban për në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”. Ora...

Macron me humbjet në zgjedhjet lokale mori një plagë të madhe para zgjedhjeve presidenciale

Në fazën e dytë të zgjedhjeve lokale që u mbajtën dje në vend u përcaktuan gjithsej 34.967 drejtues të bashkive. Në votime...

Hoti: Shpresojmë që vizat për Kosovën të hiqen gjatë presidencës gjermane të BE-së

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka folur për marrjen e presidencës së BE-së nga Gjermania. Me anë të një...

Macron emëron Jean Castex si kryeministër të ri të Francës

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron sot emëroi Jean Castex si kryeministër të ri të vendit, i cili koordinoi një strategji për të...

“Perversitet i shëmtuar anti-kombëtar”, e quan kreu i demokrateve padinë që kryeministri Rama ka bërë ndaj kryeministrit në detyrë të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Me një reagim në Facebook, Basha shkruan se akti i bërë nga Rama është një turp i pakapërdishëm, që na turpëron të gjithëve.

“Ky akt i ulët që na turpëron të gjithëve meriton refuzimin dhe revoltën legjitime ndaj një kryeministri të dështuar fund e krye dhe ndaj falimentimit të tij politik dhe moral para Shqipërisë dhe mbarë kombit shqiptar”, shkruan Basha.

Postimi i Bashës‪:

Pseudo-padia e Edi Ramës ndaj kryeministrit te Kosovës është një perversitet i shëmtuar anti-kombëtar.

Është turp i pakapërdishëm që Ramush Haradinaj, pas gjakut të tij dhe familjes së tij për çlirimin e Kosovës, pas betejave me akuzat e montuara të Beogradit, përballet edhe me pasojat e degjenerimit dhe vasalitetit të Edi Ramës.

Ky akt i ulët që na turpëron të gjithëve meriton refuzimin dhe revoltën legjitime ndaj një kryeministri të dështuar fund e krye dhe ndaj falimentimit të tij politik dhe moral para Shqipërisë dhe mbarë kombit shqiptar.‬

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kosovë : Vdesin edhe 6 persona në QKUK nga Covid-19

Qendra Klinike Universitare e Kosovës, përkatësisht klinikat e saj ku po trajtohen pacientët e prekur nga Covid-19 kanë njoftuar se gjatë ditës...

Hoti u bën thirrje grupeve parlamentare të mbajnë seancën për rishikim të buxhetit

Kryeministri Avdullah Hoti, u ka bërë thirrje grupeve parlamentare dhe deputetëve të Kuvendit të Kosovës që të gjendet një formë për mbajtjen...

Eurostat: Në dy muaj 140 mijë viktima, të përqendruara në 50 rajone

Sipas ‘Eurostat’, në vetëm dy muaj janë regjistruar 140 mijë viktima nga infeksioni I koronavirusit, të gjitha të përqendruara kryesisht në 50...

Irani merr një vendimin ndryshe për maskat , 2500 infeksione të reja

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani deklaroi se të gjithë iranianët që nuk mbajnë maska, nuk do të kenë qasje në shërbimet shtetërore...

Australi, autoritetet fusin në karantinë 3000 banorë të Melburn-it

Përballë ringjalljes së infeksioneve të reja të shkaktuara nga Covid, në Melburn, në Australi, rreth 3000 persona i janë nënshtruar masave të...