Pezullohen fluturimet me Vjenën nga data 16 deri më 31 korrik

Mos i humb

Ministrja Kushi mbikëqyr procesin mësimor në Durrës: Nxënësit po respektojnë masat ndaj Covid-19, rregullat të zbatohen me vullnet nga të gjithë

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një video, nga bashkëbisedimi i ministres së Arsimit Evis Kushi me mësuesit dhe nxënësit në shkollat e...

Rikthehet Covid-19 mes bluzave të bardha në Spitalin e Beratit, dalin pozitive dy infermiere

Dy raste të reja me Covid-19 janë regjistruar brenda ambienteve të Spitalit Rajonal Berat, duke rikthyer frikën dhe panikun mes bluzave të...

Shoqata “Drejtësi për drejtësinë” kallëzon në SPAK anëtaren e KPK-së Brunilda Bekteshi

Shoqata “Drejtësi për Drejtësinë” ka kallëzuar në SPAk anëtaren e KPK-së Brunilda Bekteshin. Kjo shoqatë shprehet se Bekteshi, gjatë...

“Vetë shteti ka ndikuar në krimet tona”, të burgosurit e Peqinit revoltë: Kërkojmë amnisti të përgjithshme, të përgjysmohen dënimet

Revoltë e të burgosurve të burgut të Peqinit, të cilët për çdo krim të kryer nga ata vetë deklarojnë se qëndron shtetit....

Aeroporti i Rinasit njofton se do të ndalohen fluturimet me Vjenën nga data 16 korrik deri më 31 korrik 2020.

Në një postim në rrjete sociale, Aeroporti i Rinasit shkruan se kjo ka ardhur pas një vendimi të ministrisë austriake për të zgjeruar masivisht listën e ndalimeve të uljes së avionëve.

Pasagjerët fluturimet e të cilëve janë anuluar dhe të cilët nuk duan të përdorin mundësitë e rishikimit të datave mund të aplikojnë për një rimbursim.

Njoftimi i plotë:

📌Lajm jo i mirë mbërrin nga Austrian Airlines

🛬Ndalohen fluturimet me Vjenën nga data 16 korrik deri më 31 korrik 2020

Në një njoftim zyrtar, Austrian Airlines njofton sot se Ministria Federale Austriake e Punëve Sociale, Shëndetit, Kujdesit dhe Mbrojtjes së Konsumatorit ka zgjeruar masivisht listën e ndalimeve të uljes së avionëve. Duke filluar nga e enjtja, 16 korrik 2020, Shqipëria nuk do të ketë asnjë fluturim të rregullt me Austrinë dhe do të radhitet në listë me Bosnjën dhe Hercegovinën, Bullgarinë, Egjiptin, Kosovën, Malin e Zi, Maqedoninë e Veriut, Rumaninë dhe Serbinë. Dekreti është i vlefshëm deri më 31 korrik 2020.

📌Për shkak të ndalimit zyrtar, Austrian Airlines është e detyruar të anullojë të gjitha fluturimet ndërmjet Vjenës dhe Tiranës gjatë periudhës 16-31 korrik 2020.

📌Pasagjerët fluturimet e të cilëve janë anulluar dhe të cilët nuk duan të përdorin mundësitë e rishikimit të datave mund të aplikojnë për një rimbursim duke përdorur formularin në internet në faqen e internetit të Austrian Airlines.

🔛 https://www.austrian.com/…/help-and-con…/contact-form-refund

📌Pasagjerët që dëshirojnë të kryejnë fluturimin e tyre në një datë të mëvonshme, kanë mundësi të ndryshme rishikimi dhe mund të realizojnë udhëtimin e tyre të ndryshuar deri në fund të 2021.

📌Pasagjerët që kanë tranzitin në Vjenë, do të mbrohen me linjë tjetër nga destinacion tjetër. Austria Airlines parashikon mbrojtjen e pasagjerit.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

KU QËNDRON SHPËTIMI?

Një përshkrim profetik, udhëzim hyjnor për secilin që e dëshiron shpëtimin e lirinë në kohë sprovash dhe të shkatërrimit, atëherë kur Ukbeh...

Navalny flet për herë të parë për helmimin: Pas kësaj qëndron Vladimir Putin, s’kam asnjë version tjetër!

Kreu i opozitës ruse, i njohur edhe si kundërshtari kryesor i presidentit Vladimir Putin, Alexei Navalny, flet për herë të parë publikisht...

Akuza për korrupsion e nxjerrje sekreti hetimor/ GJKKO lë në fuqi pezullimin e zv.drejtorit të OFL-së, Artan Shkëmbi

GJKKO ka lënë sot në fuqi masën e pezullimit për Artan Shkëmbin, zv.drejtori i Operacionit Forca e Ligjit, pas akuzave për korrupsion...

Raporti i BERZH: Brenda 2020 ekonomia shqiptare bie me 9%. Ja sa parashikohet rimëkëmbja për 2021

Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim parashikon që për 2020 ekonomia shqiptare do të pësojë një goditje të fortë duke rënë me...

Meta mesazh të fortë në Ditën Botërore të të Moshuarve: T’iu rriten menjëherë dhe ndjeshëm pensionet!

Në Ditën Ndërkombëtare të të Moshuarve, Presidenti Ilir Meta thekson se kjo shtresë e shoqërisë ka nevojë për mirënjohje, respekt dhe vlerësim,...