Riparime në sistem, ndërpritet sot për 4 orë kalimi në Kakavijë

Mos i humb

Janë regjistruar 4 viktima dhe 126 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë Veriore prej 1140 testimeve të realizuara, 126 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Ndërsa 4 persona...

Regjistrohen 12 viktima me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, 132 raste të reja pozitive

12 viktima janë regjistruar brenda 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut, ndërkohë janë identifikuar 132 raste të reja me koronavirus.

Zvicër : Gjobiten për blerje ndërkufitare 2.448 persona

Zvicra mbylli kufijtë e saj për blerësit ndërkufitar më 16 prill, tre javë pasi kufijtë u mbyllën për trafikun turistik.

Libi, protestë në Jufra kundër mercenarëve pro-Haftar

Banorët e qytetit qendror Hun të rajonit Al-Jufra në pjesën qendrore të Libisë, kanë organizuar protestë pas vrasjes së një të riu...

Lëvizja në pikën kufitare të Kakavijës do të ndërpritet sot për katër orë. Pala shqiptare bën të ditur se në kuadër të bashkëpunimit reciprok me autoritetet policore greke në Pikën e Kalimit Kufitar Kakavije, njoftohemi se sot më datë 23.02.2019 nga ora 16:00 deri në orën 20:00, për shkak të riparimeve që kryhen në sistemin kompjuterik pala greke, do të ketë një ndërprerje të punës nga kjo pikë kalimi.

Gjithashtu riparime do të ketë edhe midis orës 04:00-06:00 të datës 24.02.2019.

Njoftohen të gjithë qytetarët dhe subjektet tregtare që të shmangin oraret e mësipërme me qëllim që të evitohet konfuzioni dhe radhët e gjata. Policia e Shtetit falënderon paraprakisht qytetarët për mirëkuptimin.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kosovë : Vdesin edhe 6 persona në QKUK nga Covid-19

Qendra Klinike Universitare e Kosovës, përkatësisht klinikat e saj ku po trajtohen pacientët e prekur nga Covid-19 kanë njoftuar se gjatë ditës...

Hoti u bën thirrje grupeve parlamentare të mbajnë seancën për rishikim të buxhetit

Kryeministri Avdullah Hoti, u ka bërë thirrje grupeve parlamentare dhe deputetëve të Kuvendit të Kosovës që të gjendet një formë për mbajtjen...

Eurostat: Në dy muaj 140 mijë viktima, të përqendruara në 50 rajone

Sipas ‘Eurostat’, në vetëm dy muaj janë regjistruar 140 mijë viktima nga infeksioni I koronavirusit, të gjitha të përqendruara kryesisht në 50...

Irani merr një vendimin ndryshe për maskat , 2500 infeksione të reja

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani deklaroi se të gjithë iranianët që nuk mbajnë maska, nuk do të kenë qasje në shërbimet shtetërore...

Australi, autoritetet fusin në karantinë 3000 banorë të Melburn-it

Përballë ringjalljes së infeksioneve të reja të shkaktuara nga Covid, në Melburn, në Australi, rreth 3000 persona i janë nënshtruar masave të...