Si të përgatisim krem supe për iftar

365
0

Jemi në Muajin e shenjtë të Ramazanit, ku duhet të ushqehemi sa më shëndetshëm e sa më mirë.

Përpos kësaj e rëndësishme është që të provoni  të përgatisni gjëra të reja, e për këtë ne ju sjellim një recetë të leht dhe të shpejt të supës që mund ta përgatisni për iftarin e sontëm.

Më poshtë gjeni recetën

Përbërësit

100 gr margarin

1 qepë e vogël

3 hudhëra thelpinje

½ filgjan selino e grirë imet

1 karrota e vogel

1 pjese pulë (mundet krih,ose ndonje pjese tjeter)

/Kosova Post/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here