Tortë me keks dhe gjalpë dhe tri lloje pudingësh

Mos i humb

Paratë, sondazhet dhe ‘Blues Brothers’…50 ditët e fundit të fushatës zgjedhore në SHBA

Fushata zgjedhore amerikane përbëhet nga numra. Midis sondazheve, fondeve, faturave elektorale dhe votës popullore, ka aq shumë sa që të gjithë mund...

Arsyet pse nuk mund të flini pa përqafuar diçka

Nevoja për të përqafuar diçka kur flini mund të jetë e lidhur me pozicionin gjatë të cilit flinit kur ishit në barkun...

Nigeri, rrëmbehen mbi 20 persona

Gjatë një sulmi të armatosur në veriperëndim të Nigerisë janë rrëmbyer 21 person. Mediat lokale theksojnë se persona të...

Deputeti Enver Roshi rrëfen në Kuvend betejën me koronavirusin: Situata ime ishte shumë kritike!

Deputeti Enver Roshi ka marrë pjesë në seancën e sotme plenare, ku ka mbajtur dhe fjalën e tij, pas betejës me koronavirusin.

Të gjitha amvisat dhe adhurueset e biskotave, me këtë recetë do të gatuajnë tortën e ëndrrave

Përbërësit:

– 1 kg biskota me gjalpë;
– 1,2 l qumësht;
– 1 paketim pluhur për puding me shije banane;
– 1 paketim pluhur për puding me shije vaniljeje;
– 1 paketim pluhur për puding me shije ajke (apo karameleje);
– 120 g sheqer;
– 200 ml ajkë të ëmbël.

Përgatitja:

Qitni të gjitha llojet e pudingëve në enë të ndara për zierje, sipas udhëzimeve të paketimeve.

Mbuloni kallëpin për pjekje me biskota gjalpi.

Radhisni tortën nga biskotat dhe pudingët në atë mënyrë që më parë të përhapni pudingun në bazën e biskotave të shtruara, dhe sërish vendosni biskota mbi to.

Përsëriteni procedurën tri herë me tri llojet e ndryshme të pudingëve (sipas radhës: pudingu i bananes… pudingu i ajkës/karameles).

Kënaquni

Artikulli i mëparshëmTri zakone të një fëmije gjenial
Artikulli i rradhësÇfarë është një pandemi?
- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Maskat transparente dhe ato me valvule, të rrezikshme për përhapjen e coronavirusit

Njerëzit që mbajnë maska plastike në fytyrë, ose edhe ato që janë të pajisura edhe me një valvul, mund të shpërndajnë spërkla...

Danimarka shtrin kufizimet antiCOVID-19 në të gjithë vendin! Rekord infeksionesh në Holandë

Danimarka do të shtrijë kufizimet antiCOVID-19, tashmë të vendosura në zonën e Kopenhagës, në të gjithë vendin dhe do të vendosë masa...

Vazhdon të rritet bilanci i viktimave nga COVID-19 në Indi, Brazil dhe Meksikë

Për shkak të koronavirusit të ri (COVID-19) në 24 orët e fundit në Indi janë shënuar 1.247 vdekje, në Brazil 858, ndërsa...

Kryevirologu amerikan gati të vërë bast: Vaksina e sigurt në nëntor, por nuk përjashtohet edhe në tetor

Kryevirologu amerikan Anthony Fauci është gati të vërë bast për një vaksinë efektive që do të jetë gati në nëntor ose dhjetor...

Facebook akuzohet se “po i vëzhgon” përdoruesit e Instagram-it përmes kamerave

Facebook Inc. përsëri po paditet për gjoja spiunim në përdoruesit e Instagram, këtë herë përmes përdorimit të paautorizuar të kamerave të tyre...