Komisioneri i BE-së për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, tha sot se përmes planit të ri të rritjes, vendet e Ballkanit Perëndimor nëse ndjekin dhe zbatojnë çdo element të tij, do...

Të zgjedhura

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Bota

Kuriozitete

Së fundi
ISLAMI

KRYERJA E NJË SHËRBIMI TË MIRË

Nga tradita e Allahut në njerëzit është që t’i nënshtrohen njëri-tjetrit dhe nuk ka mundësi që të plotësohet lumturia e tyre përveç se nëpërmjet...

POROSI NË DITËN E MARTESËS

Umame bint Harithi e porositi të bijën e saj ditën e martesës me disa këshilla, ku ia qartësoi themelet e jetës së lumtur bashkëshortore. Ajo...

Pak para Ramazanit, Algjeria përuron xhaminë e tretë më të madhe në botë

Algjeria ka inauguruar një xhami gjigande, pasi vite të tëra trazirash politike, bënë që projekti të ishte edhe shkak përplasjesh mes elementëve politikë në...

NË VARREZA NUK SHKRUAN SE JANË VETËM PËR TË RRITUR

Xhenaze pas xhenazes, vdekje pas vdekjes! Lajmet për vdekjen e njerëzve si vetëtima, filani vdiq në aksident, e tjetri nga sëmundja, e tjetri ishte duke...

POROSI PËR ÇDO NJERI QË E DO PRINDËRIN E VET

Kur ishe njëvjeçar, ajo të ushqente dhe të pastronte, kurse ti e falënderoje me të qarë gjatë natës. Kur ishe dyvjeçar, ajo të ushtroi të...

Rajoni

- DRITA.TV -spot_img

Europa

Familja

Ju nuk përzgjidhni familjen. Ata janë dhuratë e Zotit për ju, siç jeni ju për ata.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Shëndeti

Kuzhina
Gatimi

Kek pa Miell Dhe Sheqer – Përbërësit Sekret të një Ëmbëlsire të Shëndetshme

Kjo është receta që çdo amvisë duhet të ketë patjetër në listën e recetave të ëmbla të saj. Pa miell, pa sheqer, madje edhe pa qumësht e gjalpë, pra pa...

Sultjash me Mollë dhe Arra – Ëmbëlsira e Shëndetshme që Duhet të Provoni

Sultjashi në traditën tonë është një nga pjatat që gjyshet dhe nënat përgatisnin për fëmijët e tyre. Por nga ana tjetër sultjashi ishte edhe një...

Kek Tiramisu pa Pjekje – Receta me Shije të Lehtë

Tiramisuja është nga ato ëmbëlsira e cila shijohet në çdo kohë të vitit. Është e lehtë e freskët për verën dhe plot shije e aromë...

Tavë me Merluc dhe Domate – Receta e Shijshme

Sot është e shijshme, e shpejtë dhe e lehtë për një drekë apo një darkë peshku. Ky vakt i shëndetshëm, mund të shoqërohet më së...

Teknologjia

- Reklamë -spot_img

Të ndryshme