Familja

Mos postoni asnjëherë fotografi të fëmijëve në rrjetet sociale, ja arsyeja!

Të postosh foton e një të porsalinduri në rrjetet sociale nuk është e sigurt e megjithatë prindërit vazhdojnë ta bëjnë këtë gjë. Ndoshta “pa...

Cilat shprehi dhe sëmundje i trashëgojmë nga nëna dhe cilat nga babai!

Kur dikush ju thotë që jeni bash sikur i ati apo e ëma, tani mund t’i përgjigjeni që e kanë plotësisht gabim. Tani është e...

Ç’po i bën fëmijës tënd duke i lënë telefonin/tabletin në dorë?

Për të gjithë njerëzit që nuk e dinë dhe në veçanti prindërit, foshnjat e moshës 0-2 vjeç nuk duhet të kenë asnjë lloj ekspozimi...

Cilat janë të drejtat e fëmijës?

Cilat janë të drejtat e fëmijës? Jepi rëndësi të madhe karakterit të fëmijës! Fëmija përfiton bazat e karakterit në fëmijërinë e tij. Ashtu siç edukohet në...

Ç’po i bën fëmijës tënd duke i lënë telefonin/tabletin në dorë?

Për të gjithë njerëzit që nuk e dinë dhe në veçanti prindërit, foshnjat e moshës 0-2 vjeç nuk duhet të kenë asnjë lloj ekspozimi...

Mbajeni fjalën kur u premtoni diçka fëmijëve!

Mbajeni fjalën kur u premtoni diçka fëmijëve! Specialistët pohojnë se është shumë e rëndësishme që nënat dhe baballarët t’i mbajnë fjalët dhe premtimet e dhëna...

Mësoni se çfarë dëmton stresi tek fëmijët!

Një studim vuri në pah se stresi mund të përshpejtojë rënien kognitive duke dëmtuar kujtesën, sipas ”LiveScience”. Sipas mjekut Justin Exhouffo-Tcheugui nga Fakulteti i Mjekësisë...

Mosha normale kur fëmija fillon të flasë, ja rastet kur duhet të shqetesoheni!

Bëhet fjalë për dembelizëm apo kemi të bëjmë me një problem në zhvillimin e fëmijës? Kjo është pyetja që prindërit i bëjnë vetes kur fëmija...

Si t’i bësh ballë rrëmujës së fëmijëve? Kjo nënë ka zgjidhjen gjeniale!

Jeta me fëmijë të vegjël parashikon lodra të shpërndara kudo nëpër shtëpi. Një nënë britanike duket se ka gjetur zgjidhjen ideale për t’i bërë...

E bija i dhuron babait veshkën pa e ditur ai fare!

Imagjinoni veten nëse do të keni nevojë për një operacion që u shpëton jetën. Keni nevojë për një organ në trupin tuaj, dhe për...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img