KURIOZITETE

U ble 17 euro, por u shit 522… mijë!

Një çajnik pa kapak, i blerë në Lincolnshire nga një koleksionist për 17 euro, u shit nga një shtëpi ankandesh për 522 mijë euro. Çajniku...

E pathëna nga testamenti i Ibrahim Kodrës: më varrosni si mysliman!

Ndërsa është ndezur debati mbi faktin nëse trupi i Ibrahim Kodrës – piktorit shqiptar më famë të quajtur dhe “kubisti i fundit”, e njëherësh...

10 vendet që paguajnë më shumë mësuesit!

Edukimi dhe arsimimi i brezave të rinj është shtylla kryesore që garanton jo vetëm mbijetesën e një populli, por edhe rritjen e mirëqënies së...

Martesa 70 vjeçare e çiftit të moshuar frymëzim për të rinjtë

Martesa e lumtur 70 vjeçare mes Imara Fakiri (95) dhe Hazra Buzazi (86) në Tunizi e cila ka kohë që ka kaluar gjysmë shekulli,...

Hapet ura më e gjatë në botë pas 9 vitesh ndërtim

Pas nëntë viteve të ndërtimit, në maj apo qershor të këtij viti, Kina do të hapë urën Hong Kong-Zhuhai-Macau. Edhe për kushtet kineze, ky është...

Kjo është shqiptarja e parë që u bë milionere me kriptovaluta?

Një shqiptare duket se u bë milionere me investimet e saj në kriptovaluta. Kështu, të paktën, bëhet e ditur me anë të një postimi në...

Kris Todi: “Shijoni Udhëtimin, jo vetëm destinacionin”

Historia e shqiptarit të suksesshëm përtej oqeanit Ndonëse të paktë në numër, shqiptarët gjithmonë kanë shkëlqyer kudo ku janë zhvendosur rreth e rrotull globit. E...

Si të hiqni pluhurin dhe shenjat e gishtërinjve nga televizori me 2 përbërës

E mbani mend herën e fundit kur keni parë një film ose dokumentar në televizor? Mund të ketë qenë dje, sot, ose para një...

Musliman dhe bamirës, kjo është pasuria e familjes shqiptare Destani

Kush është më i pasur Silvio Berlusconi apo Lazim Destani? Kjo është pyetja që mediat bëjnë shpesh kur vjen puna për të krahasuar pasuritë marramendëse...

Çfarë u ndodhte në Mesjetë atyre që merreshin me thashetheme dhe shpifje

Të flisje keq për tjetrin, të shpifje, apo të përhapje lajme që nuk janë të vërteta, në Mesjetë është konsideruar si një krim i...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img