KURIOZITETE

Mushkëri për çdo shtëpi: Tri lule të cilat pastrojnë ajrin nga helmet, patjetër duhet t’i keni në dhomë!

Jo vetëm që janë të mira për përmirësimin e cilësisë së ajrit, por edhe eliminojnë helmet, avujt kimikë, mikrobet nga ajri, sporet e mykut,...

Historia që na bën të ndihemi krenar. Ja përse turqit na thërrasin Arnaut

Shumë prej nesh kemi dëgjuar ose kemi qenë prezent që shqiptarët i quajnë arnaut. Por të pakët janë ata njerëz që e dine kuptimin...

Me metoda të thjeshta dhe në kushte shtëpie, si të pastroni aksesorët tuaj të shtrenjtë

Dëshironi që bizhuteritë të jenë përsëri të reja ? Ja çfarë duhet të bëni. Birra pastron aksesorët e arit Aksesorët e arit i pastron birra shumë...

LËNGU MAGJIK QË NDALON RËNIEN E FLOKËVE QË NË APLIKIMIN E PARË (BIO)

Sot flasim për problemin e humbjes së flokëve, sidomos në këtë periudhë të vitit, rënia e flokëve theksohet më shumë.Por këtë problem mund ta...

Shkrimi në B.B.C: Nxënësit indianë që janë ngacmuar pse janë myslimanë

Shkollat ​​dhe këndet e lojërave mund të jenë vende të rrezikshme ku fëmijët janë të izoluar ose ngacmohen. Fëmijët shpesh përdorin dallimet në paraqitjen,...

Dialog mes nxënësit dhe mësuesit: Një tregim urtësie

I thashë njëherë mësuesit tim: -“Kam lexuar një libër prej të cilit nuk mbajë mend asgjë!” Në atë çastë ai ma zgjati një hurmë dhe më...

Si do të ndryshojë jeta e Meghan Markle në familjen mbretërore?

Më 19 maj të vitit 2018, aktorja dhe blogerja e njohur amerikane, Meghan Markle, do të lidhë kurorë me trashëgimtarin e familjes mbretërore Princ...

Japoni, peshku ton 405 kilogramësh shitet për 320 mijë dollarë

Në tregun e njohur historikisht të peshkut "Tsukiji" u shit toni më i madh në këtë vit me peshë 405 kilogram për 36 milion...

Grindje mes pilotëve në fluturimin nga Britania për në Indi

Në avionin e pasagjerëve në fluturimin nga Britania e Madhe për në Indi ndodhi një grindje mes pilotëve. Deri te grindja e pilotit burrë dhe...

Mbledhësit e mbeturinave rikthejnë vlerën e humbur të librave të gjetura në kosh plehrash

Punonjësit e ndërmarrjes për mbledhjen e mbeturinave në zonën financiare dhe kulturore të Ankarasë, kanë marrë mbi vete një mision të pazakontë, për të...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img