KURIOZITETE

“Zbritja e njeriut në Hënë, mashtrim”, mbështetësit e teorisë: Kemi prova

Nga momenti që njeriu i parë ka ecur mbi hënë, në 1969-ën, teori të shumta konspirative kanë dalë për ta cilësuar arritjen më të...

Për herë të parë shkencëtarët zbulojnë një lidhje mes sheqerit dhe sëmundjes Alzheimer

Shkencëtarët kanë gjetur një lidhje mes sheqerit dhe simptomave të sëmundjes së Alzheimerit për herë të parë. Përderisa ekspertët nuk e dinë shkaktarin e saktë...

Shqiptarja dëbohet nga SHBA-të pas 30 vitesh qëndrimi

Pesëdhjetëvjeçarja Zahrija Puroviç, është kthyer të enjten në Malin e Zi nga Amerika, jo me dëshirën e saj, pasi u dëbua. Pavarësisht se nuk kishte...

Cdo të thotë të shikosh të vdekurin në ëndërr!

Cdo të thotë të shikosh të vdekurin në ëndërr. BISEDA ME TË VDEKUR Nëse ëndërrohet se po bisedon me të vdekurin, fjalët e të vde- kurit,...

Zbulim shkencor, një lloj i ri i pëlhurës ftoh dhe ngroh trupin

Shkencëtarët nga Universiteti Stanford kanë zhvilluar një lloj të ri pëlhure, e cila varësisht nga nevoja ngrohet dhe ftohet. Profesor Yi Cui, udhëheqësi i ekipit...

Stambollin për dhjetë muaj e vizituan nëntë milionë turistë

Më shumë se nëntë milionë turistë të huaj e vizituan Stambollin në dhjetë muajt e parë të këtij viti, tregojnë të dhënat e Ministrisë...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img