Kuzhinë

Rizoto me pulë!

Përbërësit: 300 gr mish gjoks pule, 150 gr oriz, 300 ml lëng perimesh, 50 gr djathë parmesan, 20 gr gjalpë, vaj vegjetal, kripë, Biber i...

Kuleç në mënyrën turke: Shije e pasur e kuleçve, të cilët i shijon me kafshatën e parë!

Ky brumë përgatitet në mënyrë krejtësisht tjetër nga të gjithë ato që i keni provuar deri tash. Nevojiten: – 1 kg miell tip 400, – 500 ml...

Pse duhet të përdorni piper të kuq në çdo gjellë?

Ushqimet e fërguara kanë filluar shumë shpesh të përgatiten, por kjo nuk do të thotë që ju duhet ta largoni nga përdorimi piperin e...

Sallatë me misër, bizele, kikirikë dhe susam

Ka një shije të mrekullueshme dhe një mënyrë përgatitje shumë të lehtë. Përbërësit: ▪ 1 paketim të ngrirë kokrra misri të ëmbël, ▪ 100 g bizele të...

Orizi përmban plastikë? Ndiqni këto këshilla dhe do e dalloni menjëherë

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe, ku Kina të ishte prodhuesi më i madh i orizit. Kina prodhon më shumë se 200 milionë tonë...

Sallatë me misër, bizele, kikirikë dhe susam

Ka një shije të mrekullueshme dhe një mënyrë përgatitje shumë të lehtë. Përbërësit: ▪ 1 paketim të ngrirë kokrra misri të ëmbël, ▪ 100 g...

Kek me limon, receta e thjeshtë për fundjavën tuaj

Siç kemi thënë edhe herë të tjera, pjesa më e mirë e agrumeve është në lëkurën e tyre. Në këtë recetë kemi përdorur edhe...

Këtë erëz do e përdorni në çdo gatim! Ja çfarë sëmundjesh shëron

Shefat e kuzhinës e njohin si kurkuma, por në një gjuhë më të thjeshtë, ky përbërës quhet shafrani i Indisë. Nutricienët më të mirë...

Ëmbëlsira 6000 vjeçare, më e vlefshmja në botë që shëron shumë sëmundje

Receta për ëmbëlsirën e quajtur pasteli daton rreth 6000 vjet më parë dhe u përgatit në Greqinë e lashtë dhe në Lindjen e Mesme....

Qofte me Presh dhe Miell Misri!

Me një shije krejt speciale, të lehta dhe fantastike për t’u konsumuar në çdo kohë të ditës. Kjo recetë përgatitet shumë lehtë dhe shpejt, ideale...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img