Rajon

Trendafilova: Gjyqësori nuk shkon me politikën

Në kuadër të vizitës së saj të parë në Kosovë, kryetarja e Dhomave të Specializuara të Kosovës (DHSK), gjykatësja Ekaterina Trendafilova, së bashku me...

Shkup, takim pune për inkluzion social të romëve

Në organizim të Komitetit të Helsinkit për Mbrojtje të të Drejtave të Njeriut sot në Shkup u mbajt tryeza e rrumbullakët me temë “Kriza...

“Ballkani mund të jetë model për Europën, e jo Europa për Ballkanin”

Gazetari dhe publicisti nga Turqia, Yusuf Kaplan, thotë se Ballkani mund të jetë model për Europën dhe jo e kundërta. Kaplan, i cili ndodhej në...

Shqipëri-Greqi, patrulla të përbashkëta policore në kufi

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako është takuar në Athinë me homologun e tij grek, Kostandinos Cukalas. Në takim, dy drejtorët rikonfirmuan...

Kryeministri i Bullgarisë mbërrin në Maqedoni, fillon seanca qeveritare

Kryeministri i Republikës së Bullgarisë, Bojko Borisov, i cili u prit nga homologu i tij maqedonas, Zoran Zaev, ka mbërritur në qytetin e Strumicës,...

Pas 65 vitesh një President i Turqisë viziton Greqinë

Zv/kryeministri i Turqisë Hakan Çavucoglu tha se presidenti i këtij vendi Recep Tayyip Erdogan do të jetë presidenti i parë turk i cili do...

Izetbegoviç: Mlladiç është kriminel e kurrfarë heroi

Anëtari i Kryesisë së Bosnje dhe Hercegovinës, Bakir Izetbegoviç, në një deklaratë pas dënimit me burg të përjetshëm të Ratko Mlladiq ka thënë se...

Vuçiç: Të gjithë e dinim cili do të jetë epilogu i gjykimit të Mladiçit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç sot në Novi Sad deklaroi se të gjithë e kanë ditur epilogun e gjykimit të Ratko Mlladiçit, të dënuarin...

“Toleranca osmane duhet të rigjallërohet në Ballkan”

Regjisori nga Turqia Semih Kaplanoglu, i cili u ndodh në kryeqytetin e Maqedonisë, Shkup, për shfaqjen e filmit “Bugday” (Gruri) në kuadër të Festivalit...

GJNP burgim të përjetshëm për Ratko Mlladiç

Gjykata Ndërkombëtare Penale për Ish-Jugosllavinë ka shqiptuar dënim me burg të përjetshëm për ish-komandantin serb Ratko Mlladiç. Gjykata e Hagës dënoi Mlladiçin, i njohur si...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img