Rajon

Maqedoni-Kosovë, marrëveshje për personat me qëndrim të paligjshëm

Ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë, Oliver Spasovski sot zhvilloi takim pune me ministrin e Punëve të Brendshme të Kosovës, Flamur Sefaj, transmeton...

Kryeparlamentari gjerman propozohet për negociator në bisedimet Kosovë -Serbi

Drejtori i Programit për ndërtimin e paqes e drejtësisë në Institutin për studime të të drejtave të njeriut në Columbia David Phillip ka folur...

Shkup, konferencë ndërkombëtare për arsim më cilësor

Duke filluar nga sot e deri të mërkurën në Shkup do të mbahet Konferenca Ndërkombëtare e titulluar "Arsim cilësor për zhvillim, rezultate për të...

BeH, arrestohen 13 persona nën dyshimin për krime kundër njerëzimit

Me urdhër të Prokurorisë së Bosnjë e Hercegovinës (BeH), zyrtarët e Agjencisë Shtetërore për Hetim dhe Mbrojtje (SIPA), mëngjesin e sotëm në rajonin e...

Deputeti Lupço Dimovski, i pakapshëm për policinë

Deputeti Lupço Dimovski është njëri nga gjashtë personat që ende është i pakapshëm për policinë dhe që dyshohet për dhunën në Kuvend në 27...

Serbia po e mban veriun e Kosovës si një “bombë të kurdisur”

Siguria në tërë Kosovën, e në veçanti në pjesën veriore, po cilësohet e ndjeshme pas incidenteve të njëpasnjëshme që u shënuan në dy muajt...

Daçiç: Serbia nuk e ka tërhequr fletarrestin për Haradinajn

Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, tha se Serbia nuk e ka tërhequr as fletarrestin e as aktakuzën kundër kryeministrit të Kosovës, Ramush...

Serbia ofron ndihmë, Vuçiç: Mbështetje për të minimizuar pasojat

Në një deklaratë të presidentit serb, ky i fundit shpreh keqardhjen për përmbytjet që kanë gjunjëzuar jugun e vendit dhe kanë shkaktuar dëme materiale...

Daçiç, sulm intensiv në Uashington për të larguar SHBA-të nga dialogu Prishtinë-Beograd

Mediat serbe dhe ato ruse, prej dy ditësh po bombardojnë opinionin me lajmin se SHBA-të kanë përgënjeshtruar Prishtinën dhe se nuk do të jetë...

Sheqerinska: Është shumë herët për të gjykuar sinqeritetin e deklaratës së Gruevskit

Është shumë herët për të gjykuar nëse është një manovër politike apo një deklaratë e sinqertë e udhëheqësit të OBRM-PDUKM-së, Nikolla Gruevski për dorëheqje...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img