Shëndetësi

Bananet më të mira se barnat

Duket shumë e çuditshme, por ka disa probleme të cilat bananet mund t’i zgjidhin më mirë se barnat. Fruti i bananes është i mirë për...

Simptomat që tregojnë dështimin e veshkave

Dështimi i veshkave është sëmundje e rrezikshme që nuk ka kthim. Ja se si me kohë t’i zbuloni ndryshimet dhe problemet në punën e...

E tmerrshme çka i bëjnë kufjet veshit tuaj

Për çdo njeri që e do muzikën, natyrisht se kufjet janë pjesë e rëndësishme e jetës së tyre. Megjithatë, rrallë herë njerëzit mendojnë se kufjet...

Përdoreni këtë lëng për të pasur stomak të shëndetshëm

Fryrja dhe gazrat shpesh mund të shkaktojnë problem të madh. Ja si ta zgjidhni lehtë dhe pa shpenzuar para me ndihmën e vetëm një...

Çfarë nuk duhet të hani për mëngjes

Të gjithë dietologët në mënyrë të vazhdueshme bëjnë thirrje që vakti i mëngjesit të mos anashkalohet, pasi është vakti më i rëndësishëm i ditës,...

Përdorni kripë për të ndalur migrenën

Migrena është një nga ato gjëra që shumë lehtë mund të të shkatërrojë gjithë ditën tënde. Por kjo metodë duket se ka funksionuar për...

Ja pse asnjëherë nuk bën ta hani ushqimin ku ka prekur miza

Nëse një mizë fluturon në piknikun tuaj të përgatitur mirë, me siguri se hapi i parë që e bëni është ta largoni atë dhe...

Tri mënyra si të qetësoni dhimbjen e dhëmbit

Dhimbja e dhëmbit është padyshim një nga dhimbjet më të padurueshme që thuajse të gjithë e njihni. Në shumicën e rasteve ajo ndodh gjatë natës,...

Teknikë e re për luftimin e kancerit

Një formë e re radikale e trajtimit të kancerit, e cila është inspiruar nga pacientët që kanë tejkaluar këtë sëmundje, mund të testohet...

Gjendja e veshëve tregon këto sëmundje

Dylli është substancë që në mënyrë natyrale gjendet në brendi të veshit dhe e mbron atë nga bakteret dhe organizmat tjerë që mund ta...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img