Te ndryshme

Haradinaj priti në takim të përbashkët priftin dhe hoxhën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim përfaqësuesit fetarë nga Lugina e Leshanit, hoxhën Ramiz Bricorin – Imam në xhaminë e Leshanit...

Donacionet

Fondacioni i rinis� Islame M�nyra e pages�s s� Donacionit p�r Rtv Islam me an� t� Bank�s: Bankverbindung Sh�nimet e Kontos Name des Beg�nstigten ( Emri yn�): Stiftung der...

Emisioni “Mëngjesi në RtvIslam”

Emisioni "Mëngjesi me Rtvislam" është një nga emisionet Radio Televizionin Islam me qendër në Zvicër. Emisioni trajton tema dhe informacione të larmishme, fetare dhe...

Rreth nesh

Te dashur miq, admirues te kesaj faqeje, vellezer dhe motra! Es-Selamu Alejkum we Rahmetullahi we Berakatuhu: Fondacioni i Rinise Islame ne Zvicer, prej disa vitesh ne...

Mosngrënia e vakteve si ndikon në organizëm?

Sa herë e keni dëgjuar shprehjen: “mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës?” Sa herë keni hequr dorë prej tij pavarësisht këshillave, me...

Qervish me Pulë e Arra

Është një nga gatimet më të hershme tradicionale, i përgatitur në mënyrë fantastike nga mjeshtëria e duarve të nënave dhe gjysheve shqiptare. Por gjithashtu, është...

Dita e Arafatit, Mësoni vlerën dhe mirësinë e kësaj dite

Pyetje:”Dua të di diçka më shumë lidhur me vlerën e ditës së Arafatit dhe nëse lutjet janë të pranuara në këtë ditë!” Përgjigje:”Thotë shejh Jusuf...

Muhamed Asllani – Si të arrihet suksesi në këtë botë dhe botën tjetër

Muhamed Asllani - Si të arrihet suksesi në këtë botë dhe botën tjetër    

OBSH: 2.200 vdekje nga kolera të regjistruara në Jemen nga prilli

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka regjistruar të paktën dy mijë e 200 vdekje nga kolera në Jemen që nga 27 prilli, bëhet e...

Cili është plani i qeverisë për Asociacionin?

Zv/kryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj në një intervistë ka folur edhe për krijimin e bashkësisë së komunave me shumicë serbe. Hoxhaj ka bërë të ditur...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img