Teknologji

Facebook paralajmëron: Vendosni foton tuaj, përndryshe do ua mbyllim llogaritë

Facebook kërkon që përdoruesit e tij të ngarkojnë një foto të qartë të fytyrës së tyre pasi përndryshe paralajmëron mbylljen e llogarisë. Kjo bëhet për...

Samsung vjen me Galaxy X?!

Nuk është sekret se Samsung mund të punojë në një telefon të palueshëm; thashethemet e një pajisje të tillë kanë qarkulluar për vite me...

Risi në Snapchat!

Pjesa “social” rikthehet në plan të parë me mesazhet dhe historitë e miqve, të ndara nga seksioni i dedikuar për përmbajtjen media dhe krijuese. Ky...

Apple publikon përditësimin iOS 11.2

Është koha të përditësoni përsëri iPhone tuaj. Apple publikoi iOS 11.2 dhe tipari kryesor i këtij përditësimi është Apple Pay Cash, një funksion i...

Kanceri tani do të trajtohet nga një roboti vogël

Robotët e vegjël shumë shpejt do të përdoren për trajtimin e kancerit. Ky trajtim do të bë het në pjesë t më të vë shtira...

Galaxy S9, 100% bateri vetëm për 12 minuta

Zbulimet e baterive ndodhin gjatë gjithë kohës, në laboratorë, por rrallë vijnë në pajisje – së paku deri tani. Samsung ka shfaqur një bateri...

Si të konvertoni nga PDF në Word

PDF (Formati Portabël i Dokumenteve) është krijuar nga Adobe në vitin 1990 me qëllim prezantimin e dokumenteve në përshtatje me të gjitha platformat dhe...

Për shkak të robotëve pa punë mund të mbesin 800 milionë persona

Hulumtimi i ri i Institutit McKinsey Global (MGI) tregon se deri në vitin 2030 në mbarë botën për shkak të robotëve pa punë mund...

Del në treg Samsung S8 me ngjyrë të re, a po ju pëlqen?

Galaxy S8 është ndër smartfonët më të mirë në treg Samsung S8 ditë më parë kishte paralajmëruar hedhjen në treg të S8 me një ngjyrë...

Publikohen fotografi të Mercedes CLS

Një ditë para premierës zyrtare të brezit të tretë të CLS, në internet kanë rrjedhë fotot e kësaj makine. Fotografitë e para të publikuara tregojnë...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img