Teknologji

Kompania kineze la pas Facebook-un me rritjen e vlerës

Kompania kineze Tencent, e cila është pronare e aplikacionit të rrjetit social dhe pagesave mobile WeChat, me vlerën e saj në treg u bë...

Lenovo hedh në treg tabletin e ri të lirë Android

Lenovo ka publikuar një model të ri të tabletit të lirë, përkatësisht modelin Lenovo Tab 7 , i cili kushton 79,99 dollarë dhe bazohet...

Njihuni me kamionin elektrik!

Kompania e njohur për makinat e së ardhmes, Tesla, paraqiti këtë herë kamionin elektrik të së ardhmes, i cili synon të sfidojë kamionët që...

Instagrami me probleme të mëdha, çfarë po ndodhë!

Diçka nuk po shkon me rrjetet sociale, kanë kaluar veç disa javë nga bllokimi i Whatsapp kur të njëjtin problem ka hasur dhe Instagrami. Në...

Si të shpëtoni telefonin kur iu bjen në ujë!

Ju ka rënë telefoni në ujë? Zbatoni këtë këshillë të thjeshtë dhe ruani pajisjen tuaj të preferuar. Pasi ta nxirrni telefonin nga uji, duhet ta...

36 çmime për Samsung në CES 2018 Innovation Awards

Samsung Electronics Co., Ltd., lideri global në teknologji, njoftoi sot se 36 produktet e saj më të fundit janë vlerësuar si fituese në CES®...

Çfarë duhet të kontrolloni te makinat përpara dimrit!

Kur dimri vjen, është mirë që vetura juaj të jetë në gjendje të përshtatet edhe me mot më të keq. Më e rëndësishme është që...

Disa truke si të mos merrni viruse nga Wi-Fi publike!

Lundrimi në internet të “pambrojtur” mund të shoqërohet me jo pak rreziqe ndaj lexoni më poshtë disa këshilla që duhet t’i keni parasysh kur...

Si ka ndryshuar imazhi më i famshëm në botë

Në vitin 1996 Charles O’Rear ishte duke udhëtuar për t’u kthyer në shtëpi, kur një pamje i vrau sytë dhe si fotograf profesionist nuk...

iOS 11.2 mundëson mbushjen më të shpejtë të iPhone X, iPhone

Apple po zhbllokon mbushjen më të shpejtë pa tel në iPhone X, iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus me përditësimin e ri, iOS 11.2. Deri...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img