Teknologji

127 vetura të reja elektrike në pesë vitet e ardhshme

Analistët presin që prodhimi global i automobilave të arrijë në 93.5 milionë këtë vit, nga të cilat një milion automjete elektrike. 88.1 milionë makina janë...

Fillon prodhimi i BMW X7

Janë publikuar pamjet e para nga linja e prodhimit të modelit më të fundit SUV nga BMW. BMW ka filluar prodhimin e modeleve të para...

“Apple” përfundon në gjyq!

Gjërat për kompaninë "Apple" nuk po shkojnë edhe aq mirë. Së fundmi dy përdorues të saj e kanë hedhur në gjyq me arsyetimin se...

Nokia me kamerë të dyfishtë

Pak muaj para lansimit zyrtar janë publikuar specifikat e telefonit më të ri të Nokias. Pajisja Nokia 9 pritet të ketë kamerë të dyfishtë për...

Fillon prodhimi i BMW X7

Janë publikuar pamjet e para nga linja e prodhimit të modelit më të fundit SUV nga BMW. BMW ka filluar prodhimin e modeleve të para...

Instagram prezanton risinë e tij të fundit

Rrjetet sociale po na bëjnë çdo ditë e më shumë të varur ndaj tyre dhe shumë shpesh nxjerrin risi të reja për të afruar...

Aeroplani më i madh në botë kryen me sukses testin e parë

Aeroplani më i madh në botë “Stratolaunch” është testuar në një pistë në Kaliforni, kurse pamjet e publikuar në Twitter i ka vënë shefi...

Ky celular do të ekspozohet në muze

Akademia e Arteve dhe Shkencave të Kinotekave do të ndërtojë një muze dhe në mesin e shumë temave që lidhen me artin filmik, Apple...

Facebook me risi: Do njoftojë përdoruesit kur dikush ngarkon një foto të tyre

Facebook tha ditën e Martë se do të përdorë teknologjinë e njohjes së fytyrës për tu treguar njerëzve në rrjetin social se kur përdorues...

Më 2018 pritet Huawei P11

Kompania Huawei pritet të prezantojë gjatë kongresit botëror të telefonave mobilë MWC 2018 telefonin më të ri premium Huawei P11. Huawei ka theksuar se gjatë...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img