Teknologji

Një robot do prezantojë një program në transmetim direkt

Emisioni "Today" në BBC do të prezantohet nga një robot i quajtur Mishalbot, për të cilin ekspertët kanë përdorur inteligjencë artificiale që të arrijë...

Pasuria e drejtorit të “Amazon” mbi 100 miliardë dollarë

Vlera neto e drejtorit ekzekutiv të kompanisë "Amazon", Jeff Bezos, kaloi shifrat mbi 100 miliardë dollarë të premten, pasi aksionet e kompanisë së tij...

E kush nuk do ta donte këtë punë që ofron Apple?!

Besoj se puna nga shtëpia është një ndër ëndrrat e shumë njerëzve dhe së fundmi Apple e ka bërë realitet. Kjo kompani ofron një...

iPhone SE do të vijë në 2018-tën

Kompania Apple do të publikojë telefonin e tij më të ri iPhone SE 2 në tremujorin e parë të vitit 2018. Telefoni do të ketë...

Telefonat celularë dhe rreziku i kancerit, cila është e vërteta

Shpesh krijohet konfuzion rreth arsyeve që shkaktojnë një tumor: nganjëherë dyshimet janë legjitime, të tjerat janë thjesht thashetheme Kohët e fundit një vendim (i shkallës...

Kompania “Tesla” prodhon baterinë më të madhe në botë

Kompania amerikane për prodhimin e automjeteve elektrike dhe për ruajtjen e energjisë elektrike "Tesla" në Australinë Jugore ka përfunduar ndërtimin e baterisë më të...

Kompania kineze la pas Facebook-un me rritjen e vlerës

Kompania kineze Tencent, e cila është pronare e aplikacionit të rrjetit social dhe pagesave mobile WeChat, me vlerën e saj në treg u bë...

Lenovo hedh në treg tabletin e ri të lirë Android

Lenovo ka publikuar një model të ri të tabletit të lirë, përkatësisht modelin Lenovo Tab 7 , i cili kushton 79,99 dollarë dhe bazohet...

Njihuni me kamionin elektrik!

Kompania e njohur për makinat e së ardhmes, Tesla, paraqiti këtë herë kamionin elektrik të së ardhmes, i cili synon të sfidojë kamionët që...

Instagrami me probleme të mëdha, çfarë po ndodhë!

Diçka nuk po shkon me rrjetet sociale, kanë kaluar veç disa javë nga bllokimi i Whatsapp kur të njëjtin problem ka hasur dhe Instagrami. Në...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img