- Advertisement -spot_img

TAG

organizata separatiste terroriste YPG/PKK

Çavusoglu: Me fuqinë tonë në terren dhe tryezë arritëm ato që donim

Ministri i Punëve të Jashtme, Mevlyt Çavushollu (Mevlüt Çavuşoğlu) tha se në thelbin e memorandumit të mirëkuptimit të arritur me Federatën e Rusisë në...

Turqia paralajmëroi vendet evropiane për aktet e dhunshme të PKK-së

Turqia i paralajmëroi vendet evropiane për aktet e dhunshme të organizatës separatiste terroriste PKK. Në komunikatën me shkrim të lëshuar nga Ministria e Punëve të...

YPG/PKK sulmon civilët në Jerablus, raportohen të vrarë dhe të plagosur

Dy vetë kanë humbur jetën si pasojë e sulmit të organizatës separatiste terroriste YPG/PKK ndaj një automobili civil, që kishte brenda gra e fëmijë, në nënprefekturën Jerablus,...

Latest news

- Advertisement -spot_img