A duhet ta instaloni iOS 13.5?

Mos i humb

Ngjarje e pazakontë në Turqi: E pandehu për top futbolli, doli kërpudhë 5-kilogramëshe

BİLAL KAHYAOĞLU Një person në rrethin Ağlı të provincës Kastamonu në Turqi gjeti një kërpudhë me peshë 5 kilogramë...

Balluku: 115 kilometra për 75 minuta, lehtëson qarkullimin e brendshëm dhe bashkëpunimin rajonal

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku ka prezantuar sot projektin e segmentit Milot- Fier i cili është 115 kilometra dhe tashmë është hapur...

Thaçi: Jap dorëheqje nëse konfirmohet aktakuza

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se do të japë dorëheqje nga detyra e tij në momentin që aktakuza nga Gjykata...

Autoritetet në Itali: Sjellja e papërgjegjshme mund të na kthejë në fazën 1

Mos vallë tani Covid nuk është shumë infektues? Jo të gjithë pajtohen. Shtatë mjekë kanë nënshkruar një dokoment, që në njëfarë mënyre...

Apple iOS 13.5 ka mbërritur dhe është një prej përditësimeve më të rëndësishme të Apple sepse përmban teknologjinë prë gjurmimin e të infektuarve me Covid-19.

Gjithashtu sjell edhe disa përmirësime esenciale dhe rregullime të problemeve të profilit të lartë. Por sa premtues është ky përditësim? Ditët e para të përdorimit kanë treguar shenja pozitive.

Kush duhet ta shkarkojë?
iOS 13.5 është për të gjithë iPhone të cilët kanë të instaluar iOS 13.5. Që nga iPhone 6S tek iPod 7, iOS 13 është i disponueshëm deri tek modelet e fundit.

Për përditësimin do të njoftoheni nga iPhone por nëse ende nuk ju ka mbërritur ky njoftim atëherë mund ta provoni manualisht duke shkuar në Settings > General > Software Update. Testuesit beta të cilët kanë versionet më të reja të iOS 13, së pari duhet të largoheni nga programi përpara se iOS 13.5 tu shfaqet si opsion.

Përdoruesit e iPad kanë kaluar në iPadOS dhe ky artikull i dedikohet vetëm iPhone dhe iPad.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Eurostat: Në dy muaj 140 mijë viktima, të përqendruara në 50 rajone

Sipas ‘Eurostat’, në vetëm dy muaj janë regjistruar 140 mijë viktima nga infeksioni I koronavirusit, të gjitha të përqendruara kryesisht në 50...

Irani merr një vendimin ndryshe për maskat , 2500 infeksione të reja

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani deklaroi se të gjithë iranianët që nuk mbajnë maska, nuk do të kenë qasje në shërbimet shtetërore...

Australi, autoritetet fusin në karantinë 3000 banorë të Melburn-it

Përballë ringjalljes së infeksioneve të reja të shkaktuara nga Covid, në Melburn, në Australi, rreth 3000 persona i janë nënshtruar masave të...

Të shtëna në një qendër tregtare në Alabama, vdes fëmija 8 vjeç

Një djalë 8-vjeçar u vra gjatë një shkëmbimi zjarri në një qendër tregtare në Alabama, Riverchase Galleria. Tre persona...

Katari përshëndet marrëdhëniet strategjike me Turqinë

Ministri i Jashtëm i Katarit, Mohamed bin Abdulrahman Al-Thani, ka përshëndetur marrëdhëniet strategjike të vendit të tij me Turqinë, (AA).