Autopsia e Kacifës, asnjë mjeko-ligjor grek

Mos i humb

Spanja konfirmoi 769 vdekje të reja nga koronavirusi

Spanja sot regjistroi 769 vdekje për shkak të koronavirusit gjatë 24 orëve të fundit, që është shifra më e lartë për një...

Mes Turqisë dhe BE-së vazhdojnë bisedimet mbi marrëveshjen për emigrantët

Zëdhënësi i Komisionit Evropian, Peter Stano, njoftoi se mes Turqisë dhe BE-së vazhdojnë bisedimet lidhur me marrëveshjen e 18 marsit të vitit...

Arabia Saudite thotë se ka shkatërruar një raketë balistike

Arabia Saudite thotë se forcat e saja kanë detektuar dhe më pas shkatërruar një raketë balistike, pasi tre shpërthime u raportuan se...

Turqi, rritet në 108 numri i vdekjeve nga koronavirusi

Ministri turk i Shëndetësisë, Fahrettin Koca, ka konfirmuar 16 vdekje të reja nga koronavirusi në Turqi, me çka numri i përgjithshëm i...

Mëngjesin e së mërkurës, në mjekësinë ligjore është ngritur një grup ekspertësh, të cilët do të kryejnë ekspertizën në trupin e Kostandinos Kacifës, për të dalë me një rezultat përfundimtar për mënyrën se si është qëlluar ndaj tij dhe nga çfarë distance është qëlluar.

Grupi i ekspertëve përbëhet nga 4 mjeko-ligjorë shqiptarë. Nuk ka asnjë ekspert të huaj, siç është folur orët e fundit, pasi nuk ka pasur kërkesë zyrtare pranë Prokurorisë së Krimeve të Rënda për t’u përfshirë ekspert grek.

Po vlerësohet ndërkohë edhe ekspertiza e realizuar në Gjirokastër. Familjarët pretendojnë se djali i tyre është qëlluar me armë zjarri nga një distancë e afërt.

Kacifa ka në trup dy të shtëna në afërsi të kraharorit dhe RENEA thotë se të shtënat kanë qenë nga një distancë e konsiderueshme./Top Channel/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rastet globale të koronavirusit tejkalojnë 800,000 persona

Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara nga koronavirusi sot ka tejkaluar 800,000, sipas shifrave të përpiluara nga Universiteti Johns Hopkins me...

Gazetari i Mianmarit përballet me burgim të përjetshëm për një intervistë

Autoritetet e Mianmarit kanë arrestuar një gazetar nën ligjin e diskutueshëm kundër-terrorizmit rreth një raporti lajmesh në lidhje me grupin rebel etnik...

British Airways pezullon të gjitha fluturimet e saj në Gatwick

Avikompania British Airways ka pezulluar të gjitha fluturimet e saj në aeroportin Gatwick pas rënies së kërkesës për shkak të shpërthimit të...

Rreth 1600 persona do të kthehen në Kosovë, të gjithë do të përfundojnë në karantinë

Qindra shtetas të Republikës së Kosovës janë kthyer tashmë në vendlindje, dhe disa qindra të tjerë do të kthehen gjatë ditëve në...

Hollandë, mbi 1 mijë të vdekur nga COVID-19

Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Holandë është rritur 1.039, pasi në 24 orët e fundit jetën kanë...