Covid, në Pekin dita e parë pa raste të reja pas gati një muaji

Mos i humb

Përhapet salmonela përmes qepëve në 43 shtete, sëmuren qindra njerëz

Një shpërthim i salmonelës i shkaktuar nga qepët po zgjerohet dhe ka infektuar më shumë se 640 njerëz nga 43 shtete. Të...

Gjermania regjistron numër rekord të prekurish që nga maji

Gjermania regjistroi sot numrin e saj më të lartë të infeksioneve të reja me koronavirus për një periudhë tremujore, tha instituti qeveritar...

Athinë: E kishte fshehur në magazinën e një vile luksoze, kapet me 205 kg kanabis 22 vjeçari shqiptar

Me 205 kg kanabis në banesën e tij u gjet një 22 vjeçar shqiptar, në vendin e quajtur Kineta, 20 km në...

PD: Në dy vjet paguhen 92 mln euro për 8100 militantë shtesë të punësuar

Partia Demokratike deklaron se një nga dështimet më të mëdha të qeverisë së Edi Ramës është reforma territoriale, e cila është keqpërdorur...

Pothuajse një muaj pas alarmit të shkaktuar nga shpërthimi i ri i koronavirusit në Pekin, në 24 orët e fundit kryeqyteti nuk regjistroi ndonjë rast të ri Covid-19 dhe buletini pandemik mbetet i pandryshuar, 335 infeksione që nga 11 qershori.

Kina, vendi i parë i prekur nga koronavirusi ka raportuar në total, që nga fillimi i epidemisë, 83.565 infeksione dhe 4634 vdekje.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Tentoi të kalonte drogë drejt Italisë, ekstradohet në Shqipëri 44-vjecari

Falë bashkëpunimit mes Interpol Tiranës dhe Interpol Romës kapet dhe ekstradohet nga Italia drejt Shqipërisë një shtetas shqiptar. Si...

Veliaj fiton betejën me covid-19, publikon foton me djalin: Sot më i fortë se kurrë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ia ka dalë të mposhtë plotësisht COVID-19 duke qenë gati për t’u rikthyer në krye...

Presidenti jemenas vizitë në SHBA për kontrolle mjekësore

Presidenti i Jemenit, Abdrabbuh Mansur Hadi, sot do të largohet nga Rijadi për në SHBA për të bërë kontrolle mjekësore në Cleveland,...

Mbretëria e Bashkuar përballet me recesion pas 11 vjetëve

Mbretëria e Bashkuar edhe zyrtarisht po përballet me recesion për herë të parë në 11 vjet për shkak të pandemisë me koronavirus.

Shqipëri : Janë regjistruar 141 raste të reja me covid-19 dhe 3 humbje jete në 24 orët e fundit.

Janë 141 raste të reja me COVID-19 dhe 3 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Kështu bëri të ditur...