Dialogu politik Turqi-BE do të mbahet në Bruksel

Mos i humb

Ushtarët izraelitë martirizojnë një palestinez në kufirin e Gazës

Një palestinez është martirizuar dhe tre të tjerë janë plagosur si pasojë e zjarrit të hapur nga ushtarët izraelitë në kufirin jugor...

Mblidhet të premten komisioni për shkarkimin e Metës, do pyetet edhe Dvorani

Këtë të premte do të mblidhet Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Seanca do të zhvillohet në...

Të gjitha kontinentet të prekura nga koronavirusi, Amerika Latine konfirmon rastin e parë në Brazil

Tashmë koronavirusi ka shkuar në të gjithë cepat e botës teksa dhe Amerika Latine, kontinenti i vetëm i paprekur nga koronavirusi shpalli...

Shënohet viktima e parë me koronavirus në Itali

Shënohet viktima e parë italiane me koronavirus. Është një nga 16 italianët e prekur nga ky virus i verifikuar...

Turqia dhe Bashkrimi Evropian (BE) do të mbajnë takim për dialog politik të premten në Bruksel, njoftojnë nga Ministria e Jashtme e Turqisë.

Në kumtesë thuhet se delegacioni turk do të kryesohet nga zv/ministri i Punëve të Jashtme dhe drejtori për çështjet e BE-së, ambasadori Faruk Kaymakcı, ndërsa delegacioni i BE-së do të kryesohet nga zv/sekretari i përgjithshëm i Shërbimit Evropian për Veprim të Jashtëm, Jean-Christophe Belliard dhe drejtori i përgjithshëm për Fqinjësi dhe Negociata të Zgjerimit pranë Komisionit Evropian, Christian Danielsson.

“Pritet të diskutohen zhvillimet në procesin e bisedimeve për anëtarësimin e Turqisë, bashkëpunimi financiar, përfshirë fondet para anëtarësimit (IPA), procesi i liberalizimit të vizave, përditësimi i Unionit Doganor si dhe fushat e rëndësishme të bashkëpunimit të Turqisë me BE-në, si lufta kundër terrorizmit, migracioni, siguria dhe mbrojtja”, qëndron në kumtesë.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Arrat mund ta përmirësojnë kujtesën

Ngrënia e arrave mund ta përmirësojë performancën në testet e funksioneve kognitive, duke i përfshirë testet për kujtesën, përqendrimin dhe shpejtësinë e...

Një truk i cili ju garanton krepa më të buta

Falë këtij truku, gjithmonë do të gatuani krepa të shijshme! Nga receta standarde dallohet vetëm në mënyrën e shtimit...

LG V60 ThinQ 5G lansohet zyrtarisht me ekran të dyfishtë

LG kanë qenë të qëndrueshëm në shtytjen e aksesorit Dual Screen për mjaft kohë, pasi prodhuesi Korean nuk ka ende pajisje të...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike: Në Kosovë nuk ka koronavirus

Nga data tetë e këtij muaji deri më sot, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej...

Thaçi takohet me Pompeon, ja çfarë u bisedua

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur në Departamentin Amerikan nga Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo. Thaci ka treguar...