Ballina Teknologji Facebook zbulon efektin e mrekullueshëm për fotot që do ta përdorni çdo...

Facebook zbulon efektin e mrekullueshëm për fotot që do ta përdorni çdo herë!

30
0

Ekzistojnë disa hapa që mund t’i kryeni në rrjetin social “Facebook” kur të dëshironi të postoni një foto të re.

Automatikisht madhësia e fotografisë që e vendosni në profilin tuaj mund të ndryshojë, por këto dimensione mund t’i përcaktoni sipas dëshirës suaj.

Klikoni në “News Feed”, pastaj shtypni “More” e më pas “Help” për të zgjedhur “Settings” për të mbërritur tek “Upload HD photos“ (ky tutorial vlen vetëm telefonat Android).

Nëse e përdorni aplikacionin në Iphone shtypni tre vijat anash ekranit, zgjidhni “Settings Account” dhe pastaj “Video and Photo” për të ngarkuar foto në HD./Kosova Post/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here