Një histori për të mos u humbur, lexojeni deri në fund!

Mos i humb

Kosovë : Vdes një 63 vjeçar nga Gjilani me Covid-19

Në Klinikën Infektive sot ka vdekur edhe një person me Covid-19. Një 63 vjecar nga Gjilani është viktima e...

Basha nga Divjaka tha : Bazat detare po u falen oligarkëve në ditët e fundit të qeverisë

Nga plazhi i Divjakës ku u ndal në një takim me bizneset dhe operatorët turistikë, kreu i PD-së Lulzim Basha denoncoi se...

Virologu këshilltar i Presidentes së KE-së, Ursula von der Leyen: Pandemia e Covid sapo ka filluar

Pandemia e koronavirusit sapo ka filluar, por vala e dytë mund të ketë karakteristika shumë të ndryshme nga e para.

Yuri Kim: Do qëndrojmë krah Shqipërisë, ta bëjmë aleate më të fortë

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë Yuri Kim ka përcjellë një mesazh urimi me rastin e Ditës së Pavarësisë së SHBA-ve. Kim shprehet...

Njeher nje gjuetar ne nje dite te ftohte dimri shkoi per gjueti dhe arriti te kape disa Zogj.

Pastaj i vendosi para vetes dhe filloi ti there njeri pas tjetrit e Zogjte e mjere e shikonin skemen tmerruese se çfar i priste dhe ata.

Gjuetarit i rridhnin lotet nga syte per shkak te eres se ftohte qe frynte, e njeri nga zogjte qe po shikonte lotet duke rrjedhur neper faqet e gjuetarit i thote shokut: Shiko shiko gjuetarin e mjere, siç duket i vjen keq qe po na ther neve, vertet ai po qan nga meshira qe ka per ne.

Zogu tjeter me mençurine e tij ja kthen: “Mos shiko lotet e syve te tij, por shikoi punen e duarve (qe po na ther nje nga nje) ”

Nga kjo kuptojme qe: Mos shiko ne fjalet e bukura dhe oratorine e dikujt sado prekese dhe mahnitese te jene… dhe as ne premtimet e tij, e as në butësinë e ndjenjave qe paraqet para jush, por shiko veprimet e tij, ashtu siç tha zogu i mençur:
“Mos shikoni lotët e syve të tij, por shikoni ne veprimin e duarve të tij”.

 

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kosovë : Vdesin edhe 6 persona në QKUK nga Covid-19

Qendra Klinike Universitare e Kosovës, përkatësisht klinikat e saj ku po trajtohen pacientët e prekur nga Covid-19 kanë njoftuar se gjatë ditës...

Hoti u bën thirrje grupeve parlamentare të mbajnë seancën për rishikim të buxhetit

Kryeministri Avdullah Hoti, u ka bërë thirrje grupeve parlamentare dhe deputetëve të Kuvendit të Kosovës që të gjendet një formë për mbajtjen...

Eurostat: Në dy muaj 140 mijë viktima, të përqendruara në 50 rajone

Sipas ‘Eurostat’, në vetëm dy muaj janë regjistruar 140 mijë viktima nga infeksioni I koronavirusit, të gjitha të përqendruara kryesisht në 50...

Irani merr një vendimin ndryshe për maskat , 2500 infeksione të reja

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani deklaroi se të gjithë iranianët që nuk mbajnë maska, nuk do të kenë qasje në shërbimet shtetërore...

Australi, autoritetet fusin në karantinë 3000 banorë të Melburn-it

Përballë ringjalljes së infeksioneve të reja të shkaktuara nga Covid, në Melburn, në Australi, rreth 3000 persona i janë nënshtruar masave të...