Një zë shumë i bukur!

Mos i humb

Një kinez i dyshuar me koronavirus në Kosovë, do të testohen dhe dy persona të ardhur nga Italia

Një qytetar me origjinë nga Kina është shtrirë mbrëmë në Klinikën Infektive në QKUK, i cili po dyshohet se është prekur nga...

Deputeti iranian pretendon se në Qom nga koronavirusi kanë vdekur 50 persona

Deputeti i parlamentit iranian nga Qom-i, Ahmad Amirabadi, pohon se në këtë qytet gjatë dy javëve të fundit, si pasojë e llojit...

Libi, 5 civilë të plagosur gjatë sulmit të forcave të Haftarit në Tripoli

Pesë civilë, duke përfshirë tre fëmijë, u plagosën në një sulm me mortaja nga forcat besnike të komandantit renegat lindor të Libisë,...

SHBA, proces gjyqësor kundër Haftarit për krime lufte

Avokati amerikan Kevin Carroll thotë se është ngritur një proces gjyqësor kundër udhëheqësit të forcave jolegjitime të Libisë, Khalifa Haftar, për krime...
- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Arrat mund ta përmirësojnë kujtesën

Ngrënia e arrave mund ta përmirësojë performancën në testet e funksioneve kognitive, duke i përfshirë testet për kujtesën, përqendrimin dhe shpejtësinë e...

Një truk i cili ju garanton krepa më të buta

Falë këtij truku, gjithmonë do të gatuani krepa të shijshme! Nga receta standarde dallohet vetëm në mënyrën e shtimit...

LG V60 ThinQ 5G lansohet zyrtarisht me ekran të dyfishtë

LG kanë qenë të qëndrueshëm në shtytjen e aksesorit Dual Screen për mjaft kohë, pasi prodhuesi Korean nuk ka ende pajisje të...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike: Në Kosovë nuk ka koronavirus

Nga data tetë e këtij muaji deri më sot, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej...

Thaçi takohet me Pompeon, ja çfarë u bisedua

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur në Departamentin Amerikan nga Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo. Thaci ka treguar...