Ballina Shëndetësi Njihuni me mrekullitë e karrotës!

Njihuni me mrekullitë e karrotës!

58
0

Karotat janë të pasura me beta karotën, vitamina A,B,C,K dhe E. Së bashku me kosin në një smoothie janë të pazëvendësueshme për t’u mbushur plot energji, pikërisht me konsumimin e tyre.

Ka shumë pak përbërës dhe ju merr vetëm disa minuta për ta bërë.

Përbërësit

2 karota

1 nektarinë

2 feta pjepër (ngjyrë portokalli)

1 kivi

3 lugë kos

Përgatitja

Në fillim lajmë karotat mirë dhe i ziejmë. Nga ana tjetër qërojmë dhe presim në feta të holla pjeprin, kivin dhe nektarinat. Në një blender shtojmë karotat e prerë kubikë, frutat dhe kosin. I përziejmë mirë derisa të krijohet një masë homogjene. Smoothie juaj është gati!/tesheshi.com/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here