Platforma e bisedimeve me Serbinë përkrahet nga Thaçi, Veseli e Haradinaj

79
0

Platforma e Ekipit Negociator ka marrë përkrahjen e liderëve të shtetit. Këtë e bëri të ditur, bashkëkryesuesi i ekipit, Fatmir Limaj, pas takimit me krerët institucional.

Limaj tha se beson që platforma do të merr edhe përkrahjen e Kuvendit, pasi sipas tij, është në përputhje me interesat e Kosovës.

“Përfundimisht platforma ka marrë formën finale, sot kemi pasur takim me kryeministrin, presidentin, kryeparlamentarin dhe të tretë kanë dhënë mbështetje. Në ora 15:00 delegacioni pritet ta miratojë dhe nesër do t’i dërgohet Kuvendit. Tema ka qenë platforma dhe jo tema të tjera, shpresojmë që edhe parlamenti do të kontribuojë në këtë platformë. Nuk besojmë që nuk do të përkrahet sepse platforma është në përputhje me interesat e Kosovës”, tha Limaj.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here