Publikohet një sondazh që Vetëvendosjes e vë të parën me 52%

Mos i humb

Kina e trajtoi koronavirusin sikurse BRSS-ja Çernobilin

Këshilltari për Siguri Kombëtare i Shtëpisë së Bardhë, Robert O’Brien e ka krahasuar mënyrën sesi e ka trajtuar Kina situatën me koronavirusin,...

Djali i gazetarit saudit fal vrasësit e babait të tij

Djali i Jamal Khashoggit, gazetarit saudit, i cili u vra brenda një konsullate saudite në vitin 2018, ka thënë se ai dhe...

Bylykbashi: Duke nisur nga sot, “gjendja e fatkeqësisë natyrore” dhe masat janë antikushtetuese

Me anë të një statusi në “Facebook”, ish-deputeti i PD Oerd Bylykbashi shprehet se që nga dita e sotme e Fiter Bajramit,...

Britania fillon provat klinike për trajtimin me remedesivir të pacientëve me Covid-19

Ministria Britanike e Shëndetësisë njoftoi të martën për fillimin e provave të reja klinike të trajtimit me ilaçin antiviral remdesivirit të pacientëve...

Nga Vetëvendosje po janë shumë optimistë sa i përket mundësisë së organizimit të zgjedhjeve të reja, dhe rezultatit që do të merrte kjo parti.

Tashmë zyrtarë të shumtë të këtij subjekti kanë publikuar një sondazh që sipas tyre është bërë nga “UBO Consulting” e që VV-në e radhit të parën me 52%, shkruan lajmi.net.

Në VV janë shprehur të bindur, me optimizëm të madh se do të dalin fitues me mbi 50% e do ta krijojnë qeverinë vet.

Ky është postimi i deputetit Mefail Bajqinovci:

Ky është sondazhi i fundit i realizuar nga kompania UBO CONSULTING:

VV – 52.8%
LDK – 17.2%
PDK – 12.4%
AAK – 6.6%

NISMA – 1.5%.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rusi, rritet mbi 370 mijë numri i rasteve me COVID-19

Në një deklaratë nga Qendra e Kontrollit dhe Parandalimit të Infeksionit të Koronavirusit në Rusi thuhet se në 24 orët e fundit...

Vuçiç: Vendimi i Malit të Zi për shtetasit e Serbisë është politik

Ai para gazetarëve tha se Serbia nuk do të marrë vendim për ndalimin e shtetasve malazezë në kufijtë e tyre.

Ekonomia e Eurozonës në vitin 2020 do të tkurret 8 deri 12 për qind

Shefja e Bankës Qendrore Evropiane (BQE), Christine Lagarde, tha se ekonomia e Eurozonës këtë vit do të tkurret prej 8 deri 12...

Japonia ka përgatitur pakon më të madhe të stimujve ekonomikë në botë

Sipas mediave japoneze, buxheti shtesë rekord u miratua nga kabineti i kryeministrit Shinzo Abe, ndërsa qëllimi i tij kryesor është të ndihmojë...

Maqedonia e Veriut konfirmon tre vdekje dhe 25 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 622 testime, ndërsa janë regjistruar 25 raste të reja me COVID-19, ndërsa Instituti për shëndet...