Rama në Athinë, darkë pune me kryeministrin Mitsotakis, mediat greke: Do hidhen ‘themelet’ për marrëveshjen e detit

Mos i humb

Gjethet e Arrave – Si T’i Përdorni për Shëndetin

Gjethet e arrave konsiderohen pjesë e pandashme e trashëgimisë vendase të mjekësisë tradicionale popullore. Shqipëria njihet botërisht si...

Franca ka frikë: Terapia intensive mund të shkojë drejt kolapsit. Trembet edhe Merkel

Europa i trembet shtimit të rasteve me Covid-19. Spanja kryeson rënditjen me mbi 730 mijë të infektuar. Franca numëron...

Ligjet’, afat grupit të punës deri më 30 shtator për listat, Lita kërkon kohë për propozimet e opozitës

Në zbatim të vendimit të Komisionit Parlamentar për Çështjet Ligjore dhe Administratën Publike të datës 14 Shtator, sot u zhvillua mbledhja e...

Asociacioni komplikon vazhdimin e dialogut

Bashkimi Evropian po vazhdon përpjekjet për të siguruar zhvillimin e takimit mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar...

Kryeministri Edi Rama teksa ndodhet për një vizitë zyrtare në Athinë do të takohet në një darkë pune me kryeministrin Mitsotakis. Media greke shkruajnë se në tryezë do të diskutohen të gjitha çështjet mbetura pezull, dhe pritet të hidhen themelet për marrëveshjen e detit.

Ndërkohë, ditën e nesërme Rama do të marrë pjesë në 09:00 në panelin e forumit të “Economist” për zgjerimin e Ballkanit Perëndimor, me tematikë reformat, investimet, ekonomia.

Në të njëjtin panel do të ndodhen kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ish-ministrja e Jashtme e Greqisë, e cila ishte dhe një prej nënshkrueseve të marrëveshjes detare të 2009, sot deputete e partisë qeverisëse, Dora Bakojani dhe ish-ministri i Jashtëm i Greqisë me partinë SYRIZA, Jorgos Katrugalos.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Hiqet homologimi për veturat që vijnë në Kosovë nga shtetet e BE-së, Zvicra dhe Norvegjia

Qytetarët e Kosovës do ta kenë më të lehtë të blejnë vetura jashtë vendit nga sot. Kjo për arsye...

Franca ka frikë: Terapia intensive mund të shkojë drejt kolapsit. Trembet edhe Merkel

Europa i trembet shtimit të rasteve me Covid-19. Spanja kryeson rënditjen me mbi 730 mijë të infektuar. Franca numëron...

Meta pret Koordinatoren e re Rezidente të OKB-së në Shqipëri: Uroj një bashkëpunim të shkëlqyer mes vendit tonë e KB

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka pritur sot në një takim Koordinatoren e re Rezidente të OKB-së në Shqipëri, znj.Fiona McCluney, me...

“Kush pyet o vlla”, banesa iu shemb nga tërmeti, familja në Kurbin: A rrihet në çadër? Nuk dua luks, veç shtëpi të fus kokën...

Fillimi i sezonit të shirave dhe të ftohtit ka nxjerrë në pah situatën e vështirë që po kalojnë qindra familje, 10 muaj...

Të gjithë ‘vrapojnë’ në orët e fundit, shkon rreth 500 numri i aplikuesve për hetues në ‘FBI-në shqiptare’

Teksa mesnata e ditës së sotme mbyll aplikimet për hetues në Byronë Kombëtare të Hetimit apo siç është quajtur ndryshe FBI-ja shqiptare,...