Rriten rastet Covid në Itali/ Regjistrohen 1597 të infektuar dhe 10 viktima në 24 orët e fundit

Mos i humb

Ministri jemenas akuzon Iranin për destabilizimin e rajonit

Ministri i Informacionit i Jemenit, Moammar al-Eryani, sot akuzoi Iranin për eksport të terrorizmit dhe kaosit në rajon. Akuza...

“Rikthimi te multilateralizmi”, Ban Ki-moon: Kriza e COVID-19, rikujtim i errët i lidhjeve tona të zakonshme njerëzore dhe dobësive

Kriza e COVID-19 është rikujtim i errët i lidhjeve tona të zakonshme njerëzore dhe dobësive. Nëse dështojmë që të reagojmë si duhet...

“Durrësi po rrezikon të kthehet në vatër shpërthimi të COVID-19 në shkolla”, PD: Testim u bëhet prokurorëve të SPAK! A thua jeta e tyre...

Partia Demokratike paralajmëron për rrezikun e mundshëm që Durrësi të kthehet në vatër shpërthimi të COVID-19 në Shkolla. Ish-deputetja e PD-së, Albana...

Zëvendësi i Ginsburg-ut/ Trump do ta zgjedhë këtë javë

Presidenti Donald Trump tha se do të emërojë një zëvendës të Ruth Bader Ginsburg deri në fund të javës dhe i kërkoi...

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 10 viktima nga koronavirusi (dje ishin 14).

Totali i vdekjeve që nga fillimi i emergjencës shëndetësore është rritur në 35 587 

 Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 1597 raste të reja pozitiv, (dje ishin 1434) për një total prej 283 180 të prekurish nga Covid.

Gjithashtu pati edhe 613 të shëruar, për një total prej 211 885 raste pacientësh.

Në Rajonin e Lombardisë gjatë 24 orëve të fundit u raportua për 1 viktimë dhe 245 raste të reja pozitiv.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve në rajon ka shkuar në 16 892 kurse totali i rasteve pozitive është rritur në 102 548 që prej fillimit të pandemisë

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Si të pastrojmë këpucët e bardha, 8 mënyra të thjeshta me produkte shtëpiake

Këpucët e bardha janë pjesë e garderobë së të gjithëve pothuajse. Fatkeqësisht, meqenëse ato bëhen...

“EBA i ka bërë kërkesë zyrtare SHBA-së për avionët luftarakë F-35”

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) të cilat pak kohë më parë nënshkruan marrëveshjen e "normalizimit" me Izraelin, thuhet se i kanë bërë...

COVID-19, rritje rekord e infeksioneve të reja në Europën Qendrore

Sllovakia ka thyer rekordin e saj për rritjen ditore në numrin e rasteve të COVID-19 për të katërtën ditë radhazi, duke raportuar...

Katari refuzon presidencën e radhës në Ligën Arabe

Katari ka refuzuar të marrë presidencën e radhës në Ligën Arabe nga e cila u tërhoq Palestina. Sipas rregullores...

Virusi i ri ‘Alien’ mund të vjedhë kredencialet nga 226 aplikacione duke përfshirë Facebook, Gmail, Snapchat

Një ekip i studiuesve të sigurisë IT nga ThreatFabric kanë zbuluar një lloj të ri malware Android që vjen me një gamë...