SHBA, numri i të vdekurve nga COVID-19 tejkaloi shifrën 134.000

Mos i humb

Kosovë : Janë regjistruar 172 raste të reja dhe 14 humbje jete nga covid-19 në 24 orët e fundit .

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka regjistruar të hënën në Kosovë 172 raste të reja me koronavirusin e ri, pas marrjes...

I vodhën makinën një 30-vjeçari në Shkodër, i morën para duke e mashtruar se do ia gjenin, 6 “skifterat” në pranga

Arrestohen gjashtë persona në Shkodër, autorë të vjedhjes së automjetit të një 30-vjeçari, të cilin më pas, me anë të mashtrimit, i...

Nagasaki shënon 75-vjetorin e sulmit me bombë atomike

Qyteti japonez Nagasaki ditën e sotme shënon 75-vjetorin e sulmit me bombë atomike nga SHBA-ja, duke iu bërë thirrje liderëve që të...

Gjermani: Nga e shtuna, testimi i detyruar i të ardhurve nga zonat me rrezik

Në luftën kundër përhapjes së virusit të koronës, udhëtarët nga zonat e përcaktuara ndërkombëtarisht si të rrezikshme që vijnë në Gjermani, do...

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 134.018, prej të cilëve 977 kanë humbur jetën në 24 orët e fundit.

SHBA vazhdon të mbetet vendi me numrin më të lartë të rasteve të konfirmuara dhe të viktimave.

Të dhënat nga faqja e internetit “Worldometer” tregojnë se në 24 orët e fundit, numri i rasteve pozitive me koronavirus në SHBA është rritur për 56.361, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 3.098.311.

Ndërkaq, në mbarë vendin, deri më tani janë shëruar mbi 1.355.000 të infektuar, ndërsa numri i personave të testuar ka arritur në mbi 38,8 milionë.

Shteti i New York-ut mbetet më i godituri në SHBA, me gjithsej 423.493 raste të konfirmuara dhe 32.292 viktima.

Pas SHBA-së, numrin më të madh të të infektuarve e kanë regjistruar Brazili me 1.674.655 raste, India me 750.580 raste dhe Rusia me 700.792.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kryeparlamentari i Marokut: Liga Arabe ka nevojë për reforma rrënjësore

Kryetari i Parlamentit të Marokut, El-Habib el-Maliki, tha se Liga Arabe ka nevojë për reforma gjithëpërfshirëse. Në një intervistë...

Krujë: Dogji furrën për prodhimit e gëlqeres, procedohet penalisht 49-vjeçari

Një 49 vjeçar, banues në fshatin Burizanë, Krujë është proceduar penalisht për për veprën penale “Ndotja e ajrit”. Policia...

Turqia do t’i vazhdojë aktivitetet sizmike në Mesdheun Lindor

Turqia është vendosur të lëshojë një licencë për sondime në pjesën perëndimore të shelfit të saj kontinental në rajonin e Mesdheut Lindor,...

‘Ka ende shpresë’, OBSH: Ta shtypim virusin

Organizata Botërore e Shëndetësisë, insistoi të hënën se ka ende shpresë për ta mundur pandeminë e koronavirusit, pavarësisht dhimbjes dhe vuajtjeve që...

Ministria e Jashtme turke publikon hartën e zonës së aktiviteteve të anijes Oruç Reis

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka publikuar hartën e zonës në të cilën anija kërkimore sizmike Oruç Reis po kryen...