Ballina Ndryshe Shitet miliona dollarë skeleti i një dinozauri

Shitet miliona dollarë skeleti i një dinozauri

52
0

Çdokush që ka kursyer disa miliona euro do te ketë mundësinë që ta posedojë skeletin të species unike: një dinozaur që për vite kishte zënë vend në muzeun e Parisit.

Shkencëtarët thonë se skeleti daton qysh prej periudhës së Jurassic të vitit 155.

Skeleti do të shihet në një ankand që do të mbahet Brenda Kullës së Eiffel në Paris dhe pritet të shitet diku mbi 1 milionë euro.

Skeleti i predatorit është diku 8.7 metra i gjatë dhe 2.6 metra i lartë./tesheshi.com/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here