“S’ka marrëveshje për detin me Greqinë, 12 miljet nga konventa”

Mos i humb

Britania ndalon të gjitha aktiviteteve tregtare, përveç marketeve dhe farmacive

Në kuadër të luftës kundër koronavirusit të ri (COVID-19), në Britaninë e Madhe është kufizuar dalja e qytetarëve nga shtëpia, ndërsa është...

Departamenti Amerikan i Shtetit: S’ka marrëveshje sekrete, dialogu të çojë në njohjen e ndërsjellë

Departamenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, përmes një shkrese zyrtare kanë thënë se do të punojnë me çdo qeveri, derisa kanë...

Izrael, arrin në rreth 3.500 numri i rasteve me Covid-19

Numri i rasteve me koronavirus në Izrael është rritur në 3.460 pas konfirmimit të 425 rasteve të reja, bëri të ditur sot...

Spanjë, rritet në 2.694 numri i të vdekurve nga koronavirusi

Për shkak të koronavirusit të ri (COVID-19) në Spanjë, kanë humbur jetën gjithsej 2.696 persona me një rritje prej 514 personave në...

“Nuk ka një marrëveshje për detin mes Greqisë dhe Shqipërisë”.

Kështu është shprehur mbrëmjen e kaluar në “Top Show” këshilltari i ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati.

Ai tha se burimet për 12 miljet, buron nga konventa jo nga marrëveshja. “Kemi një dakordësi midis dy ministrave për të shkuar drejt një marrëveshje. Burimet për 12 miljet, buron nga konventa jo nga marrëveshja”, u shpreh Glevin Dervishi, këshilltari i ministrit Bushati në Top Show.

Ndërkohë, Shpëtim Idrizi u shpreh se Bushati duhet të përgënjeshtronte Kotzias për 12 miljet.

“Bushati nuk bëri as transparencë për çështjen çame. Kjo nuk është korrekte nga aspekti diplomatik. Sapo ligji i luftës të hiqet, ne do të kërkojmë në bllok dëmshpërblimin për pronat”, tha Idrizi./Top Channel/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

SHBA, në 24 orët e fundit shënohen 410 vdekje të reja nga koronavirusi

Me 410 vdekje të reja të shënuara në 24 orët e fundit në SHBA ka arritur në 1.711 numri i të vdekurve...

Britani, arrin në 1.019 numri i të vdekurve nga COVID-19

Me 260 vdekje të reja të shënuara në një ditë në Britani të Madhe ka arritur në 1.019 numri i të vdekurve...

Maqedoni e Veriut, rritet në 4 numri i të vdekurve nga koronavirusi

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut konfirmoi vdekjen e 4 si pasojë e koronavirusit (Covid-19) në vend. “Mëngjesin...

Turqi, rritet në 108 numri i vdekjeve nga koronavirusi

Ministri turk i Shëndetësisë, Fahrettin Koca, ka konfirmuar 16 vdekje të reja nga koronavirusi në Turqi, me çka numri i përgjithshëm i...

Shkon në 91 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se pas testimit të dytë edhe një person ka rezultuar pozitiv me virusin...