Sot gjyqi i Tahirit , por pa publik

Mos i humb

Durrës: Rama tregon episodin me kryetaren Sako nis dhënia e granteve

Ka nisur dhënia e granteve për rikonstruksionin dhe riparimin e banesave individuale në Bashkinë Durrës, të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Balla : S’na bëni dot presion, marrëveshja e 5 qershorit nuk preket!

Pas largimit të opozitës parlamentare nga salal e Kuvendit, kreu i grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla doli sërish në foltore për...

Gjysma e popullsisë së botës nuk ka qasje në të dhënat për cilësinë e ajrit

Raporti me titull "Të dhëna për Cilësinë e Ajrit të Hapur: Shteti Global i Lojërave nga OpenAQ" me qendër në Washington zbuloi...

Arrestimi i ish-kryebashkiakut Agim Kajmaku në spitalin privat, policia jep detajet

Policia e Tiranës ka dhënë detaje nga arrestimi i ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku. Përmes një njoftimi zyrtar blutë...

Sot në Gjykatën e Posaçme e Apelit do të zhvillohet seanca ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe ish-drejtorit të policisë Jaeld Çela, të dënuar nga Shkalla e Parë për shpërdorim detyre.

Gjykata e Posaçme deklaroi se nuk do t’i hapë dyert për publikun, edhe pse akti normativ u shfuqizua.

Por sipas tyre ndalimi i publikut vazhdon në fuqi.

“Trupi gjykues vendosi që seanca do vazhdojë në zbatim të aktit normativ nr 9 datë 25.3.2020”

Kujtojmë se procesi është shtyrë disa herë për shkak të pandemisë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Çavuşoğlu: Kundërshtojmë komentet rreth Ajasofjes që intervenojnë në të drejtën e sovranitetit të Turqisë

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, theksoi se kundërshtojnë fuqimisht komentet rreth vendimit për hapjen e Ajasofjes si xhami, që janë të...

Shtyhet mbledhja e Komisionit të Ligjeve/ Opozita tërhiqet nga pragu 5%! PS: Shumë i ulët 2%

Komisioni i Ligjeve dhe Këshilli i Legjislacionit është shtyrë për në orën 18:00 për të diskutuar për projektligjin e opozitës parlamentare për...

Rama: Panoramë fantastike për udhëtarët! Balluku: Drejt restaurimit ura e Ali Pashës

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në inaugurimin e Bypass-it të Tepelenës 1.8 kilometra që lidh segmentet rrugore Levan- Tepelenë dhe Tepelenë-...

Fillojnë sot zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut është futur zyrtarisht në zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do të zgjasin 3 ditë. Sot, më...

Kush janë 4 të dënuarit në Tiranë e Kavajë që duhet të deklarojnë burimet e pasurisë

Operacioni Forca e Ligjit ka shënjestruar katër personazhe të botës së krimit në Tiranë e Kavajë, të dënuar për trafikimm lëndësh narkotike...