Surpriza e papritur/ Shqiptari i Amerikës plotëson shumën për banesën e dy jetimëve, djali shpërthen në lot

184
0

Vuajtjet dhe lotët e Nadias dhe Faikut duket se mbaruan, pas surprizës së papritur të emisionit “Shqiptarët për shqiptarët”.

Gjyshja e tyre Pupi siç e qujnë nipërit nuk mund ta imagjinonte kurrë se ne momentin kur po përshëndeste Elvisin ajo do futej në banesën e re që ndodhet një kat poshtë banesë së Erjonës. Gjithçka ishte e papritur dhe surprizë.

foto galeri foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

Në studio Sidriti tha se banesa u gjet në kohë rekord madje në një kat poshtë banesës së Erjonës. Shtëpia u mobilua falë donacioneve të shqiptarëve.

Ka qenë një shqiptar me banim në Shtetet e Bashkuara i cili ka dhuruar gjysmën e shumës pra 20.000 dollarë për të blerë banesën në fjalë. Donatori kishte vetë të bijën dhe vendosen që Nadian ta kishin si vajzën e tyre dhe t’i mundësojnë bashke me shqiptaret e tjerë te kenë një shtëpi.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here