Surpriza e papritur/ Shqiptari i Amerikës plotëson shumën për banesën e dy jetimëve, djali shpërthen në lot

Mos i humb

Kosovë : Një fëmijë i porsalindur rezulton pozitiv me COVID-19

Shoqata e Neonatologeve në Kosovë ka njoftuar se është konfirmuar rasti i parë me COVID-19 te të porsalindurit. Kjo...

Borrell: Duhet t’i japim fund prirjes negative në marrëdhëniet me Turqinë

Borrell mbajti një fjalim në sesionin "Stabiliteti dhe Siguria në Detin Mesdhe: Roli negativ i Turqisë" të Partisë Popullore Evropiane (EPP) në...

Suedia bashkohet me Francën dhe Gjermaninë për ndëshkimin e Kinës lidhur me Hong Kongun

Suedia tha të hënën se mbështeti përpjekjet franko-gjermane për një kundërpërgjigje të fortë ndaj ligjit të ri të sigurisë së Kinës mbi...

Iran, rritet në mbi 12.600 numri i viktimave nga COVID-19

Me 188 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Iran është rritur në 12.635 numri...

Vuajtjet dhe lotët e Nadias dhe Faikut duket se mbaruan, pas surprizës së papritur të emisionit “Shqiptarët për shqiptarët”.

Gjyshja e tyre Pupi siç e qujnë nipërit nuk mund ta imagjinonte kurrë se ne momentin kur po përshëndeste Elvisin ajo do futej në banesën e re që ndodhet një kat poshtë banesë së Erjonës. Gjithçka ishte e papritur dhe surprizë.

foto galeri foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

Në studio Sidriti tha se banesa u gjet në kohë rekord madje në një kat poshtë banesës së Erjonës. Shtëpia u mobilua falë donacioneve të shqiptarëve.

Ka qenë një shqiptar me banim në Shtetet e Bashkuara i cili ka dhuruar gjysmën e shumës pra 20.000 dollarë për të blerë banesën në fjalë. Donatori kishte vetë të bijën dhe vendosen që Nadian ta kishin si vajzën e tyre dhe t’i mundësojnë bashke me shqiptaret e tjerë te kenë një shtëpi.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

BE: Nisni vaksnimin për gripin sezonal që tani në verë

Komision Europian ka këshilluar vendet anëtare të BE të nisin sa më shpejt vaksinimin për gripin sezonal të vjeshtës që tani në...

Me më shumë se 13 milion të infektuar në të gjithë botën, Amerika po mbyllet përsëri

Numri i rasteve të raportuara të infeksionit me koronavirus në botë tejkaloi 13 milion. Në vetëm pesë ditë, nga 8 korriku deri...

Në Rusi regjistrohen mbi 746 mijë raste infeksioni dhe më shumë se 11700 viktima Covid

Numri i rasteve me koronavirus deri më tani në Rusi është rritur në 746.369 ndërsa ai i të vdekurve në 11.770.

Iran, 199 vdekje nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Me 199 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Iran është rritur në 13.410 numri...

Kinë: Në ashensor gruaja pa simptoma Covid infekton 71 persona në 60 sekonda

Një grua asimptomatike në ashensor arriti të infektonte rreth shtatëdhjetë njerëz. Gruaja ishte kthyer nga Shtetet e Bashkuara dhe...