Zvicra aplikon masa ndihmëse për biznesin, ndan 20 miliardë USD

Mos i humb

Nuk mundë të luani me vullnetin e popullit për interesa të juajat.

Fadil Koprani Ne si Lëvizje për Drejtësi dega në Kodër të Trimave Prishtinë jemi kundër presioneve direkte dhe...

Amerika Latine, epiqendër e re e pandemisë së koronavirusit

Amerika Latine ka tejkaluar Evropën dhe Shtetet e Bashkuara me numrin e përditshëm të të infektuarve me koronavirus, tha drejtorja e Organizatës...

Rusi, katër të vdekur nga rrëzimi i helikopterit

Të paktën katër persona kanë humbur jetën si pasojë e përplasjes në tokë të helikopterit ushtarak të llojit Mi-8 në rajonin Çukotka...

Maqedoni e Veriut, ndryshon ora policore gjatë festës së Fitër Bajramit

Spasovski, përmes një postimi në rrjetet sociale shkruan se duke ndjekur gjendjen epidemiologjike me COVID-19 dhe rekomandimet e Komisionit të Sëmundjeve Infektive,...

Qeveritë e shteteve europiane po mendojnë si të ndihmojnë bizneset, që këta të fundit të kenë mundësi të ripërtërihen, për shkak të koronavirusit.

Në Zvicër, janë dhënë gjithsej 20 miliardë dollarë kredi, me interes 0.5 përqind, e garantuar nga shteti, në favor të biznesit të vogël dhe të mesëm nga dita e enjte.

Kreditë nën 500 mijë dollarë janë me interes zero. Sipas Credit Suisse, janë 2700 aplikime dhe brenda një dite, janë dhënë 500 milionë $ kredi me procedurë të përshpejtuar.

Sipas UBS, deri tani ka 3000 aplikime.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rusi, rritet mbi 370 mijë numri i rasteve me COVID-19

Në një deklaratë nga Qendra e Kontrollit dhe Parandalimit të Infeksionit të Koronavirusit në Rusi thuhet se në 24 orët e fundit...

Vuçiç: Vendimi i Malit të Zi për shtetasit e Serbisë është politik

Ai para gazetarëve tha se Serbia nuk do të marrë vendim për ndalimin e shtetasve malazezë në kufijtë e tyre.

Ekonomia e Eurozonës në vitin 2020 do të tkurret 8 deri 12 për qind

Shefja e Bankës Qendrore Evropiane (BQE), Christine Lagarde, tha se ekonomia e Eurozonës këtë vit do të tkurret prej 8 deri 12...

Japonia ka përgatitur pakon më të madhe të stimujve ekonomikë në botë

Sipas mediave japoneze, buxheti shtesë rekord u miratua nga kabineti i kryeministrit Shinzo Abe, ndërsa qëllimi i tij kryesor është të ndihmojë...

Maqedonia e Veriut konfirmon tre vdekje dhe 25 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 622 testime, ndërsa janë regjistruar 25 raste të reja me COVID-19, ndërsa Instituti për shëndet...