1 mijë e 73 gjoba për mos respektim të masave anti-COVID, vetëm në orët e fundit

Mos i humb

“Shkelën armëpushimin”, Azerbajxhani akuzon Armeninë për luftime gjatë “paqes”

Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit tha të hënën se forcat armene shkelën një armëpushim të rënë dakord të dielën dhe hodhën granata...

Mungesë dramatike infermierësh në Gjermani

Në spitalet gjermane janë shtuar kapacitetet e shtretërve dhe të aparateve të frymëmarrjes për pacientët SARS-CoV-2, por ka mungesa të mëdha infermierësh...

GJKKO pranon kërkesën për gjykim të shkurtuar, ndahet nga të pandehurit e tjerë dosja e Altin Avdylaj

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka pranuar ditën e sotme kërkesën e Altin Avdylaj dhe të mbrojtësit të...

Rritet në 22 numri i viktimave nga shembja e kishës në Gana

Është rritur në 22 numri i personave që humbën jetën si pasojë e shembjes së një kishe në rajonin lindor të Ganës.

Që nga muaji mars, Kosova po vazhdon të përballet me situatën e krijuar si pasojë e përhapjes së virusit COVID-19.

Nga konfirmimi i rasteve të para, institucionet e vendit ndërmorën masa nga më të ndryshmet, në mënyrë që kjo përhapje të ndalohet apo sado pak të zvogëlohet.

Edhe pse këto masa ndryshuan nga muaji në muaj, shumë prej tyre vazhdojnë të jenë ende aktive dhe të obligueshme.

Me votimin e ligjit për Parandalimin dhe Përhapjen e COVID-19, edhe pjesëtarëve të Policisë së Kosovës iu lejua që të shqiptojnë gjoba sa i përket mos-respektimit të masave të vendosura anti-COVID.

Gjatë 24 orëve të fundit, Policia e Kosovës ka shqiptuar 1 mijë e 73 tiketa në bazë të ligjit anti-COVID, raporton Indeksonline.

Duhet përkujtuar që para dy ditëve, ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka porositur institucionet përgjegjëse që të shtojnë numrin e inspektorëve, por edhe të shtohet kontrolli se sa po respektohen masat.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

“Po fshihen të dhënat e Covid”, Basha: SPAK s’ka nevojë t’i çoj unë fakte, shqiptarët po vdesin trotuareve!

I pyetur nga gazetarët, nëse deklaratat e artikuluara prej tij se qeveria po fsheh shifrat e Covid, si infektimet ashtu edhe viktimat...

Ushqimet Më Të Mira Për Të Mbajtur Në Kontroll Diabetin

Të gjesh kombinimet e duhura ushqimore me qëllimin që të mbash të ekuilibruar nivelet e sheqerit në gjak mund të jetë shumë...

Britania refuzon bllokimin kombëtar për shkak të COVID-19

Qeveria e Britanisë së Madhe po këmbëngul që një bllokim kombëtar nuk do të ishte mënyra e duhur për të përballur ringjalljen...

Reduktohen trenat e natës nga Austria për në Zvicër e Gjermani

Për shkak të infektimeve në rritje të koronavirusit dhe kufizimeve të udhëtimit, ÖBB (Österreiche Bundesbahnen) (Hekurudhat Federale të Austrisë) do të zvogëlojnë...

Mbyllje e dytë e përgjithshme për Greqinë? Rekord infektimesh me Covid-19, ja cilat qytete hyjnë sot në karantinë

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ne një mbledhje urgjente te kabinetit ka deklaruar se prej se premtes do te shpalle masa te reja...