10 Çelësat e suksesit

Mos i humb

Çudisin mjekët indianë: Qeset e plastikës të duhurat në mungesë të maskave e rrobave mbrojtëse

Qeset e plastikës me vrima mund të përdoren si maska mbrojtëse dhe mund të jenë një alternativë e mirë për mjekët, kur...

Task Forca për shëndetin në terren, kontrolle nga qytetari i thjeshte te biznesi i madh, Manastirliu: Tre muajt që na presin s’kanë për të...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu deklaroi sot se për të parë në terren zbatimin e masave anticovid, që nga qytetari më i...

Maskë dhe distancë 1.5 – 2 m/ Publikohet rregullorja e Universitetit të Tiranës, çfarë lejohet dhe çfarë jo

Universiteti i Tiranës ka publikuar projektrregulloren e brendshme për fillimin e vitit të ri akademik më 2 nëntor, sa i takon mbrojtjes...

Sateliti vrojtues që ndihmon luftën kundër ngrohjes globale

Një satelit vrojtues i tokës pritet të niset drejt hapësirës nga Kalifornia muajin që vjen. Sateliti që është prodhim evropian do të...

Titulli: 10 Çelësat e suksesit
Autor: Dr. Ibrahim el-Fekij
Përktheu: Artan Ukaj
Redaktor professional: Bujar Vërbovci
Redaktor gjuhësor: Zymer Mehani
Përgatiti për shtyp: Bashkim Avdiu
Shtypi: FocusPrint – Shkup
Për botuesin: Bashkim Avdiu
Botues: Sira – Prishtinë

Një nga çelësat më të rëndësishëm për sukses është pasja e disiplinës për të bërë atë që e di se duhet bërë, qoftë edhe nëse nuk ta ka ëndja edhe aq shumë ta bësh.

Dimri është fillimi i verës.
Errësira është fillimi i dritës.
Presionet janë fillimi i rehatisë.
Tensioni janë fillimi i dashurisë.
Dështimi është fillimi i suksesit.
Jetoje çdo çast sikurse të ishte çasti i fundit i jetës sate…?
Jeto me besim!
Jeto me shpresë!
Jeto me dashuri!
Jeto me përpjekje dhe çmoje vlerën e jetës!

MUND TA POROSISNI NË :www.islamshop.ch , www.fri.swiss/ ose ne numrin e telefonit :+41 79 469 50 36

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rikthehet “Përbindëshi i Detit Kaspik”

Në brigjet perëndimore të Detit Kaspik shfaqet një relikt që ngjan me një përbindësh gjigant uji. Është e vështirë të imagjinosh që...

Mitsotakis: Jemi të gatshëm t’i drejtohemi Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë pë kufijtë detarë

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis pas një takimi me presidentin qipriot Nicos Anastasiades dhe atë egjiptian Fatah al Sisi në Nikozia, kryeministri grek...

Frikë nga mbyllja? Rriten shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektantët në Gjermani

Rriten sërish shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektuesit në Gjermani. Kështu ka deklaruar zyra e Statistikave, teksa shteti me ekonominë më të...

Policia Rrugore me Lamborghini Huracàn: Padova-Romë në tre orë!

Policët Rrugorë në Sant’Agata Bolognese kanë transportuar një veshkë nga Padova në Rome për 3 orë, gjatësi e cila zakonisht përshkohet për 5...

I frikshëm apo i mahnitshëm? Pamjet e hotelit më të veçantë

Nëse po kërkoni një vend pranë detit, dhe larg njerëzve, atëherë ky hotel në Suedi është i duhuri për ju.