8042 infeksione të reja me Covid në Zvicër

Mos i humb

Në 24 orët e fundit, 8042 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (BAG) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit.

Numri i testeve të kryera është 56275.

BAG raporton gjithashtu 27 vdekje të reja në lidhje me koronavirusin.

88 persona të tjerë u shtruan në spital.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit