Afganistan, 98 civilë të vdekur në sulmet e talebanëve gjatë dy javëve të fundit

Mos i humb

Rama në kantierin e rindërtimit në Tiranë: Askush s’do i rezistonte tërmetit dhe Covid-it, ne po i përballojmë me sukses

Kryeministri Edi Rama ishte sot në hapjen e kantierit të parë të rindërtimit të një lagjeje të re në Tiranë, që do...

Dëmi ndaj mjedisit, maskat e fytyrës duan deri në 450 vjet për t’u dekompozuar

Maskat një përdorimshe që të gjithë sot po përdorim, dëmtojnë mjedisin. Sipas Departamentit të Shëndetit Publik Federal në Belgjikë,...

Bllokohen llogaritë e Telekomit

Sot janë bllokuar llogaritë e Telekomit të Kosovës si pasojë e borxhit ndaj Z-Mobilet, kanë bërë të ditur burime për KOHËN.

Tabaku nxjerr videon: Për 6 muaj me radhë gërmadhat e shkollës ‘Sami Frashëri’ në oborr, Erion Veliaj gënjen publikisht për arsyet e shembjes

Ish deputetja e PD-së Jorida Tabaku ka reaguar përmes një postimi në facebook lidhur me punimet për gjimnazin Sami Frashëri në Tiranë....

Gjatë sulmeve në dy javët e fundit në Afganistan, për të cilët zyrtarët lokalë pohojnë se i kanë ndërmarrë talebanët, humbën jetën së paku 98 civilë.

Zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Brendshme të Afganistanit, Tariq Aryan, njoftoi se në sulmet të cilat militantët gjatë dy javëve të fundit i kryen në 24 rajone kanë humbur jetën 98 civilë.

Aryan tha se gjatë sulmeve janë plagosur 230 civilë, ndërsa më shumë të pësuar janë regjistruar në Tahar dhe Nangarhar.

Talebanët ende nuk kanë lëshuar njoftim lidhur me këto pohime.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Facebook akuzohet se “po i vëzhgon” përdoruesit e Instagram-it përmes kamerave

Facebook Inc. përsëri po paditet për gjoja spiunim në përdoruesit e Instagram, këtë herë përmes përdorimit të paautorizuar të kamerave të tyre...

Mbi 1,78 milion të infektuar me COVID-19 në mbarë Afrikën

Numri i të infektuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka shkuar në mbi 1 milion e 784 mijë.

SHBA shet 1,1 milion fuçi naftë iraniane pas konfiskimit

Departamenti i Drejtësisë i SHBA-së njoftoi se Washingtoni shiti rreth 1,1 milion fuçi naftë iraniane nga katër anije që drejtoheshin për në...

OSBE: Armenia dhe Azerbajxhani dakordohen të mos shënjestrojnë civilët

Armenia dhe Azerbajxhani ranë dakord të premten në Gjenevë të mos shënjestrojnë civilët në konfliktin në Malësinë e Karabakut, sipas grupit të...

Ribashkimi romantik i çiftit të 90-vjeçarëve pas 8 muajsh të ndarë prej Covid-19

Një çift 90-vjeçarësh, të cilët kanë qëndruar larg njëri-tjetrit që prej muajit Shkurt u ritakuan në një mbrëmje romantike për të festuar...