Agresioni i Izraelit kundër popullit të Palestinës vazhdon

Mos i humb

“Shkelja e të drejtave të punëtorëve dhe puna e detyruar ndër krimet nga peshkimi i paligjshëm”

Sipas një studimi nga agjencia kombëtare shkencore e Australisë, shkelja e të drejtave të punëtorëve dhe puna e detyruar janë krimet kryesore...

Kapet në Turqi anëtarja e një organizate terroriste, e kërkuar me buletin të kuq nga Franca

Në Adana të Turqisë është kapur anëtarja e organizatës terroriste DEASH, Soumaya Raissi, e kërkuar me buletin të kuq nga Franca.

“Dua të flas me Trumpin”/ Panik në Chicago, i riu hipën lart në ndërtesë dhe kërcënon se do të vetëvritet

I varur me litar në fasadën e ndërtesës Trump Tower në Chicago, një person i paidentifikuar ka shkaktuar panik, teksa kërcënon se...

OFL i dërgon formularin 2 të dënuarve në Mirditë dhe 1 në Lezhë

Operacioni Forca e Ligjit është intensifikuar tashmë teksa është ndalur në 2 qytete duke u dërguar formularin e vetdeklarimit 3 të dënuarve...

Lëvizja palestineze Hamas theksoi se bombardimi i një pike në veri të Gazës nga Izraeli është vazhdim i agresionit kundër popullit të Palestinës.

Zëdhënësi i Hamasit, Hazim Qasim, në një deklaratë me shkrim është shprehur se “Ky sulm i avionëve izraelitë është në cilësinë e vazhdimit të agresionit i cili është shprehur në bllokadën e zbatuar për 14 vite”.

Drejtuesit izraelitë janë kapluar nga iluzioni se krizat brenda vendit mund t’i eksportojnë duke sulmuar Gazën tha Qasim, i cili tha se forcat e rezistencës do të kenë fuqinë për të penguar që forcat izraelite të realizojnë çdo herë llogaritë e tyre.

Në Izrael prej më shumë se dy muajsh zhvillohen protesta me kërkesën për dorëheqjen e kryeministrit Benjamin Netanyahu.

Avionët izraelitë mbrëmë goditën një pikë në Beit Lahiya, që i përkiste Brigadave Izz ad-Din al-Qassam, krahut ushtarak të Hamasit.

Ndërkohë, në një deklaratë nga ushtria e Izraelit u njoftua se janë vënë në objektiv disa pika në Gaza.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Konsola e edicionit special PS5 Spider-Man është absolutisht e mrekullueshme

Tani jemi vetëm disa javë larg nga prezantimi zyrtar i Sony PS5, me lojtarë në të gjithë botën që po presin të...

Lufta ndaj Covid-19, Uellsi deklaron izolim dy javor

Nga 23 Tetori deri në 9 Nëntor do të rikthehet në një izolim pothuajse të plotë, një masë e cila u mor...

Konflikti vazhdon në Nagorno-Karabakh, të paktën 810 viktima

Një armëpushim i ri, i vendosur të shtunën në mesnatë që synonte ndalimin e luftimeve për rajonin e Nagorno Karabakut, duket se...

Maqedonia e Veriut drejt orës policore, Ministri i Shëndetësisë apel: Situata serioze, hapi i ardhshëm…

Maqedonia e Veriut po shënon shifra të larta të COVID-19 dhe Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe paralajmëron se vendi nuk është shumë...

Korbat e kurorës/ Legjenda e zogjve të Kullës së Londrës, që mbrojnë Britaninë

Këta zogj që shihni në pamje e kanë ndërtuar folen e tyre në Kullën e Londrës dhe madje kanë një kujdestar që...