Akuza për falsifikim dokumentesh, anëtari i KPA, Luan Daci përballet me të shkarkuarit nga vettingu

Mos i humb

Çfarë Duhet të Hani Në Dhjetor – Më Të Shëndetshmet e Stinës

Në dhjetor duket sikur edhe ushqimet marrin ngjyra festive. Dhe nuk mund të mos mendosh për gjelin e detit të mbushur e...

Kryemadhi, homazhe në varrin e Ismail Qemalit: Bashkim e solidaritet. Të ndalim shpopullimin

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka mbajtur homazhe në varrin e Ismail Qemalit, në kuadër të 108-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë. Kryemadhi...

COVID-19 në Greqi, 2.013 raste të reja dhe 101 viktima gjatë 24 orët e fundit

GREQI- Në shtetin fqinj Greqinë rastet me COVID-19 nuk dinë të ndalet, gjatë ditës së sotme janë shënuar 2.013 raste të reja...

​Kryeministri Hoti: Nuk e jap dorëheqjen!

Kryeministri Avdullah Hoti ka reaguar ndaj raportimeve se dorëheqjen e tij nga pozita e të parit të Qeverisë së Kosovës.

Gjykata e Posaçme kundër Krimit e Korrupsionit zhvillon sot seancën gjyqësore për anëtarin e KPA-së, Luan Daci.

Bëhet me dije se Besnik Cani, ish anëtari i këshillit të lartë të prokurorisë, ish prokurorja Antoneta Sevdari dhe ish Gjyqtari Ervin Metall të dëshmojnë kundër Dacit.

Po ashtu kundër tij pritet të dëshmojë edhe prokurori Elsion Sadiku.

Cani, Sevdari, Metalla dhe Sadiku janë shkarkuar nga detyra nga KPA.

Personat në fjalë janë kallëzuesit e Daçit, të cilët njoftuan SPAK për të hetuar anëtarin e vettingut për falsifikim të dokumenteve me qëllim fitimin e postit si gjyqtar i posaçëm i kolegjit të apelimit.

Luan Daci është anëtar i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, ndërsa më herët është pezulluar dhe rikthyer në detyrë, për shkak se akuzohet për falsifikim dokumentesh.

Rreth një muaj më parë Kolegji i Posaçëm i Apelimit vendosi për pezullimin e tij nga detyra, pasi akuzohet për falsifikim të dokumenteve duke fshehur vendimin për shkarkimin e tij në vitin 1997.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

A do rrëzohet Qeveria Hoti? Kushtetuesja mblidhet nesër për vendimin, ja lëvizjet më të fundit që po ndodhin

Nesër në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës do të mbahet seancë dëgjimore lidhur me kushtetutshmërinë e votës së deputetit Etem Arifi për votëbesimin...

Itali, policia arreston 28 pjesëtarë të dyshuar të ”Camorra”-s

Policia italiane arrestoi të paktën 28 persona, të dyshuar si pjesëtarë të grupit të njohur mafioz ”Camorra”. Të arrestuarit...

Meta ktheu ligjin për ”Policinë e Shtetit”, Murrizi: I jap të drejtë, jemi në prag të zgjedhjeve. Rama për vota do u thotë policëve…

Deputeti i opozitës parlamentare dhe kreu i grupit demokrat, Myslim Murrizi i ka dhënë të drejtë zyrës juridike të Presidencës për arsyet...

Po transportonte lëndë drusore të prera në mënyrë të paligjshme, bllokohet mjeti në Lezhë, nën hetim shoferi

Policia e Lezhës ka goditur një rast të krimeve mjedisore, duke bllokuar një automjet, që transportonte lëndë drusore të prerë në mënyrë të...

Aksident me vdekje në Lushnje, shoferi humb kontrollin prej problemeve shëndetësore, u përplas me murin

Një aksident me vdekje është regjistruar paraditen e sotme në fshatin Plug të Lushnjes. 53-vjeçari N.R, duke drejtuar automjetin ”Benz”, prej problemeve...