Angli, shqiptari i hedh acid policit për t’i shpëtuar arrestimit

Mos i humb

Koronavirusi mbërthen sërish botën, Britania e Madhe vendos karantinë për udhëtarët nga Italia

Udhëtarët që mbërrijnë në Britaninë e Madhe nga Italia do të duhet t’i nënshtrohen një karantine dyjavore, për shkak të një ringjalljeje...

Kundër masave anti-Covid, policia çeke shpërndan me gaz lotsjellës e topa uji mijëra protestuesë

Mijëra protestues, duke përfshirë tifozë “radikalë” të futbollit sipas policisë, u mblodhën në Sheshin historik të Qytetit të Vjetër për të protestuar...

Konflikti në Nagorno- Karabak, kryeministri armen: Për një kohë të gjatë, nuk do të ketë zgjidhje me Azerbajxhanin

Kryeministri i Armenisë, Nikol Pashinian i ka thënë kombit se nuk sheh mundësi të zgjidhjes diplomatike të konfliktit për rajonin e Nagorno-Karabakut,...

“Hiqni dorë nga çdo udhëtim i panevojshëm”, Merkel apel popullit në Gjermani: Jemi në fazë kritike, shmangni përhapjen e Covid-19

Kancelarja gjermane, Angela Merkel u kërkoi sot bashkëqytetarëve të saj të reduktojnë në maksimum marrëdhëniet e tyre sociale, duke i nxitur madje...

Policia angleze ka ngritur akuzat ndaj një shqiptari në Londër për plagosje të një efektivi policie gjatë një kontrolli për drogë.

Sipas mediave angleze Armando Gjyla, 32 vjeç banues në Southgate, akuzohet për hedhje acidi me qëllim dëmtimin e një oficeri policie dhe si për konspiracion në shitjen dhe prodhimin e lëndës narkotike të klasit B.

Gjyla ka dalë përpara gjykatës Barkingside Magistrates’ Court për tu njohur me akuzat.

Në 23 Shtator 2020 skuadra e antidrogës në , Barnet po ekzekutonte një urdhër kontrolli kur ndodhi incidenti.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rikthehet “Përbindëshi i Detit Kaspik”

Në brigjet perëndimore të Detit Kaspik shfaqet një relikt që ngjan me një përbindësh gjigant uji. Është e vështirë të imagjinosh që...

Mitsotakis: Jemi të gatshëm t’i drejtohemi Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë pë kufijtë detarë

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis pas një takimi me presidentin qipriot Nicos Anastasiades dhe atë egjiptian Fatah al Sisi në Nikozia, kryeministri grek...

Frikë nga mbyllja? Rriten shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektantët në Gjermani

Rriten sërish shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektuesit në Gjermani. Kështu ka deklaruar zyra e Statistikave, teksa shteti me ekonominë më të...

Policia Rrugore me Lamborghini Huracàn: Padova-Romë në tre orë!

Policët Rrugorë në Sant’Agata Bolognese kanë transportuar një veshkë nga Padova në Rome për 3 orë, gjatësi e cila zakonisht përshkohet për 5...

I frikshëm apo i mahnitshëm? Pamjet e hotelit më të veçantë

Nëse po kërkoni një vend pranë detit, dhe larg njerëzve, atëherë ky hotel në Suedi është i duhuri për ju.