Arabi Saudite, arrestohet një person për sulm ndaj Rojës së Konsullatës franceze

Mos i humb

Kek Bakllava me Shurup Mjalti dhe Arra – Shije Mahnitëse

Përgatitja e bakllavasë është një proçes shumë i dashur dhe i komplikuar njëkohësisht në përgatitje për çdo amvisë. Shija...

Bulqizë/ Kishin dalë për të gjuajtur me çifte, 27-vjeçari qëllon për vdekje pa dashje shokun

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Bulqizë. Rreth orës 23:30 të mbrëmjes së djeshme, në...

Rama në ministerialin e OSBE-së: Jemi në krizë në përkeqësim. Qëndrimi i luftës së ftohtë duhet të lihet pas krahëve njëherë e përgjithmonë

Kryeministri Edi Rama ka drejtuar sot takimin e 27-të të Këshillit Ministerial të OSBE-së në cilësinë e kryetarit të radhës të Organizatës...

Kërkuan azil abuviz në Francë dhe Angli, riatdhesohen me avionë të posaçëm 112 shqiptarë

Policia e Shtetit vijon bashkëpunimin me homologët për evidentimin dhe riatdhesimin e shtetasve shqiptarë që kanë tentuar për të kërkuar azil në...

Autoritetet saudite njoftuan sot arrestimin e një personi i cili sulmoi me një “mjet të mprehtë” rojen e sigurisë në Konsullatën Franceze në Xheda.

Muhamed al-Ghamdi, zëdhënësi për media i policisë në Meka al-Mukarramah tha se Forca Speciale për Sigurinë Diplomatike arrestoi një person në të 40-at, njoftoi Agjencia zyrtare saudite e shtypit.

“Personi sulmoi me një objekt të mprehtë rojen e sigurisë në konsullatën franceze e cila rezultoi në dëmtim të lehtë të këtij të fundit dhe ai më pas u transferua në spital për trajtim”, shtoi Al-Ghamdi.

“Kundër sulmuesit do të merren masat ligjore”, shtoi ai pa zbuluar detaje të mëtejshme.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Një tjetër vaksinë kundër COVID-19 hyn në provën e ‘fazës së tretë’ në Kinë

Një tjetër vaksinë e zhvilluar lokale e Kinës kundër koronavirusit të ri (COVID-19) ka hyrë në provën klinike të 'fazës së tretë',...

Turqi, arrestohen 11 të dyshuar për lidhje me DEASH-in

Gjithsej 11 persona për lidhje të dyshuara me grupin terrorist DEASH, u arrestuan në provincën perëndimore të Izmirit në Turqi, tha sot...

Turqia me satelitët e rinj të komunikimit do të jetë më e fuqishme në hapësirë

Me satelitët e rinj të komunikimit, Turksat 5A, 5B dhe 6A, Turqia do të jetë më e fuqishme në hapësirë, tha sot...

Draft raporti i PE: Politika të krijojë klimë besimi, thelbësore zgjedhjet e 25 prillit

Komisioni i Jashtëm i Parlamentit Europian ka publikuar një draft raport mbi zhvillimet në Shqipëri.Në këtë draft raport nxiten liderët politikë në...

Mbi 65 milionë të prekur nga COVID-19 në mbarë botën

Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka shkuar në mbi 65 milionë transmeton Anadolu Agency (AA).