Argjentinë, tërmet me magnitudë 6.2 në kufi me Kilin

Mos i humb

Një tërmet i fuqishme me magnitudë 6.2 është regjistruar në Agjentinë, në kufirin verior me Kilin.

Sipas të dhënave të institutit kombëtar të gjeofizikës dhe vullkanologjisë italiane dhe asaj amerikane, tërmeti e ka pasur epiqendrën në thellësinë 153 km dhe rreth 80 km nga San Antonio de Los Cobres.

Për momentin nuk ka të dhëna për dëme apo persona të plagosur.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit