Arrestohen 2 persona, pezullohen 22 patenta gjatë 24 orëve në Tiranë

Mos i humb

Tuneli më i gjatë në botë, u deshën 17 vite për ta ndërtuar

Ai është tuneli me gjatësi më të madhe në botë me rreth 35 milje, ose përafërsisht 60 km dhe është i përbërë...

Japonia planifikon të hedhë ujë radioaktiv të trajtuar në det, shkencëtarët e konsiderojnë riskun të ulët

Nëntë vite pas incidentit të impiantit të Fukishimas, Japonia po planifikon që ujin radioaktiv të trajtuar ta hedhë në det.

Në luftë për të frenuar valën e dytë! Evropa ashpërson masat antiCovid

Ndalimi i shoqërimit në Londër, shtetrrethim në Francë, mbyllje e shkollave në Poloni, një sërë masash kufizuese të ashpra hynë sot në...

Protesta e çamëve jashtë godinës, MEPJ informon për takimin e Cakajt me ministrin e jashtëm grek

Ndërsa jashtë ambienteve të Ministrisë për Evropën dhe Punët e Jashtme protestohet dhe policia përplaset me aktivistët e PDIU, ministri në detyrë...

Dy drejtues mjetesh janë vënë në pranga gjatë 24 orëve në Tiranë për drejtim mjeti në gjendje të dehur që varionin nga 0.96 mg/l deri në 1.18 mg/l.

22 personave u është pezulluar patenta për qarkullim me shpejtësi tej normave dhe pasi isin të dehur në timon. 13 leje drejtimi u pezulluan për shpejtësi që varionin nga 157 km/h deri në 190 km/h. Ndërsa 9 Leje drejtimi për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit që varionin nga 0.34 mg/l deri në 1.18 mg/l. D

Njoftimi i policisë:

Kontroll me Radar, për të parandaluar aksidentet rrugore qe vijnë si pasoje e shpejtësisë mbi normat e lejuara. Kontrolle edhe në të gjitha rrugët e Tiranës me dragera për të parandaluar ngjarjet rrugore që shkaktohen si pasojë e drejtimit të mjeteve nën efektin e apo në gjendje të dehur. regjistron 157 km/h deri në 190 km/h në një rrugë ku shpejtësia maksimale e lejuar është 90 km/h, shpejtësi për, por kurrsesi për të udhëtuar i sigurte për veten dhe të tjeret në rruge. sshënon 1.18 mg/l alkool në frymëmarrjen e një drejtuesi mjeti !  Prej orës 20:00 e deri në këto momente, janë 13 leje drejtimi, për shpejtësi që varionin nga 157 km/h deri në 190 km/h. Dhe 9 Leje Drejtimi për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit që varionin nga 0.34 mg/l deri në 1.18 mg/l. Dy drejtues mjetesh janë vënë në pranga deri në këto momente për drejtim mjeti në gjendje të dehur që varionin nga 0.96 mg/l deri në 1.18 mg/l. Gjithashtu janë vendosur 2 gjoba maksimale, me nga 30 mijë lekë të reja secila për abuzim me shpejtësinë për drejtues mjetesh rezident në një nga vendet e BE-së. Policia Rrugore apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve, mos abuzoni me shpejtësinë dhe alkoolin në timon, kujdesuni për jetën tuaj dhe të përdoruesve te tjetër të rrugës. Të fluturosh në rrugë me 190 km/h apo në gjendje tejet të dehur ke cënuar rëndë sigurinë e jetës në rrugë. Policia Rrugore me radarë e dragera është prezent kudo, jo për të shtuar numrin e gjobave por për të parandaluar kërcënimin e jetës në rrugë nga këta drejtues mjetesh që abuzojnë me rregullin dhe normat e sjelljes në rrugë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rikthehet “Përbindëshi i Detit Kaspik”

Në brigjet perëndimore të Detit Kaspik shfaqet një relikt që ngjan me një përbindësh gjigant uji. Është e vështirë të imagjinosh që...

Mitsotakis: Jemi të gatshëm t’i drejtohemi Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë pë kufijtë detarë

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis pas një takimi me presidentin qipriot Nicos Anastasiades dhe atë egjiptian Fatah al Sisi në Nikozia, kryeministri grek...

Frikë nga mbyllja? Rriten shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektantët në Gjermani

Rriten sërish shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektuesit në Gjermani. Kështu ka deklaruar zyra e Statistikave, teksa shteti me ekonominë më të...

Policia Rrugore me Lamborghini Huracàn: Padova-Romë në tre orë!

Policët Rrugorë në Sant’Agata Bolognese kanë transportuar një veshkë nga Padova në Rome për 3 orë, gjatësi e cila zakonisht përshkohet për 5...

I frikshëm apo i mahnitshëm? Pamjet e hotelit më të veçantë

Nëse po kërkoni një vend pranë detit, dhe larg njerëzve, atëherë ky hotel në Suedi është i duhuri për ju.