Atentati ndaj kreut të Policisë Bashkiake të Malësisë së Madhe, pas autorit, dorëzohet dhe kushëriri bashkëpunëtor

Mos i humb

Kina realizon 11 milionë teste për COVID-19 në 5 ditë

Kina brenda pesë ditëve në qytetin bregdetar Qingdao ka kryer 11 milionë teste të dyshuara për koronavirusin e ri (COVID-19), pasi u...

Balla i përgjigjet Bashës: Je gënjeshtar. Taksa e biznesit të vogël është zero!

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas deklararës së Lulzim Bashës, i cili tha se qeveria nuk...

Dita kombëtare e depistimit të kancerit të gjirit, Manastirliu: Brenda vitit përmbushim angazhimin për mamografi në çdo spital rajonal

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu nga Lezha deklaroi se brenda vitit do të ketë mamografi në çdo spital rajonal....

Gjykata e la në burg, çfarë tha në sallë vrasësi i Niko Goros

Gjykata ka lënë ditën e sotme në burg Kliti Lekën, i cili dyshohet se ekzekutoi biznesmenin Niko Goro në Himarë.

Pas dorëzimit të Ilirjan Hasanaj, autor i dyshuar për atentatin ndaj kreut të Policisë Bashkiake Malësi e Madhe, Mentor Hasanaj, është vetëdorëzuar në polici dhe Verzen Bajrakurti, kushëriri i 19-vjeçarit.

Gazetari tha se Bajrakurti dyshohet si bashkëpunëtor i Hasanaj në plagosjen e dyfishtë të Mentor dhe Xhelal Hasanajt.

Bajrakurti dyshohet se është personi i cili ka pritur me makinë në rrugën dytësore Ilirjan Hasanaj për t’u larguar pas plagosjes së babë e bir.

Sipas dyshimeve deri në afërsi të vendit të ngjarjes, dy kusherinjtë kanë qenë bashkë në motor dhe më pas Verzen Bajrakurtaj dyshohet se ka zbritur nga motomjeti duke marrë një makinë.

Më pas ai e ka pritur autorin e dyshuar Ilirjan Hasanaj në një largësi afro 500 metër nga vendi ku ndodhi plagosja.

Tashmë pritet dëshmia e dy të rinjve në polici, si dhe zbardhja e motiveve të ngjarjes në fjalë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rikthehet “Përbindëshi i Detit Kaspik”

Në brigjet perëndimore të Detit Kaspik shfaqet një relikt që ngjan me një përbindësh gjigant uji. Është e vështirë të imagjinosh që...

Mitsotakis: Jemi të gatshëm t’i drejtohemi Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë pë kufijtë detarë

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis pas një takimi me presidentin qipriot Nicos Anastasiades dhe atë egjiptian Fatah al Sisi në Nikozia, kryeministri grek...

Frikë nga mbyllja? Rriten shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektantët në Gjermani

Rriten sërish shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektuesit në Gjermani. Kështu ka deklaruar zyra e Statistikave, teksa shteti me ekonominë më të...

Policia Rrugore me Lamborghini Huracàn: Padova-Romë në tre orë!

Policët Rrugorë në Sant’Agata Bolognese kanë transportuar një veshkë nga Padova në Rome për 3 orë, gjatësi e cila zakonisht përshkohet për 5...

I frikshëm apo i mahnitshëm? Pamjet e hotelit më të veçantë

Nëse po kërkoni një vend pranë detit, dhe larg njerëzve, atëherë ky hotel në Suedi është i duhuri për ju.